Právnická fakulta představila novou půdní vestavbu

Právnická fakulta představila veřejnosti nové moderní prostory pro výuku svých studentů. Nové učebny a kanceláře jsou umístěny v půdních prostorách budovy na nám. Curieových. Samotná stavba není zvenku vidět, ale uvnitř čítá na pět seminárních místností s celkovou kapacitou 150 míst, tři vybavené počítačové učebny, nové kanceláře a simulovanou soudní síň, do které je zabudováno i dvousměrné zrcadlo, přes které není vidět vypovídající svědek.

Za posledních několik desítek let jde o první zásadní přestavbu na Právnické fakultě, pomineme-li několik menších rekonstrukcí. Samotná výstavba půdních prostor měla být zahájena již na přelomu milénia, ale povodně z roku 2002 celý proces zpozdila o několik let. A tak se začalo se stavbou až v roce 2004 a dokončena byla v srpnu letošního roku. Celkové náklady se zatím vyšplhaly na 51 miliónů korun, částečně hrazených z rozpočtu samotné fakulty a z větší části prostřednictvím investičních programů Ministerstva školství.

Jak podotkl děkan Právnické fakulty prof. Aleš Gerloch, další náklady si ještě vyžádá dovybavení učeben audiovizuální technikou (přenosovou, dotykové obrazovky a další). To umožní studentům např. analyzovat soudní proces, který se bude on-line odehrávat v simulované soudní síni.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.