Další krok Pedagogické fakulty UK k modernímu vzdělávání studentů

Dne 8.1.2008 byla za přítomnosti všech členů vedení Univerzity Karlovy i Pedagogické fakulty UK slavnostně přestřižena páska rektorem UK prof. V. Hamplem a děkanem PedF UK prof.P. Benešem v nově zrekonstruované budově Pedagogické fakulty v Myslíkově ulici. Přestřižením pásky tak byl oficiálně zahájen provoz v prostorách, které již po rekonstrukci volaly velmi dlouho, a které se nyní pyšní nejen citlivým architektonickým řešením respektujícím historický kontext budovy z roku 1907, ale především špičkovým technickým a technologickým vybavením učeben. Jejich moderní řešení  je předpokladem nejen pro kvalitní vzdělávání doktorandů fakulty, studentů školského managementu, psychologie, ale všech oborů a studijních programů na PedF UK. Jedinečným pracovištěm i v rámci ostatních pedagogických fakult v republice je nově vybudovaná psychologická laboratoř.

Již zkušební provoz od září prokázal, že studentům fakulty tak přibyl další vzdělávací prostor, který bude napomáhat ke zvyšování jejich kompetencí nejen v jejich oborových studiích, ale i v oblasti využívání ICT - tedy v kompetencích, které jsou dnes nezbytné pro jejich kvalitní uplatnění v praxi. Pedagogická fakulta si tak vytvořila další nástroj pro udržení konkurenceschopnosti v oblasti kvalitní přípravy svých studentů.


Doc.PhDr.Lenka Slavíková, PhD.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.