Další krok Pedagogické fakulty UK k modernímu vzdělávání studentů

Dne 8.1.2008 byla za přítomnosti všech členů vedení Univerzity Karlovy i Pedagogické fakulty UK slavnostně přestřižena páska rektorem UK prof. V. Hamplem a děkanem PedF UK prof.P. Benešem v nově zrekonstruované budově Pedagogické fakulty v Myslíkově ulici. Přestřižením pásky tak byl oficiálně zahájen provoz v prostorách, které již po rekonstrukci volaly velmi dlouho, a které se nyní pyšní nejen citlivým architektonickým řešením respektujícím historický kontext budovy z roku 1907, ale především špičkovým technickým a technologickým vybavením učeben. Jejich moderní řešení  je předpokladem nejen pro kvalitní vzdělávání doktorandů fakulty, studentů školského managementu, psychologie, ale všech oborů a studijních programů na PedF UK. Jedinečným pracovištěm i v rámci ostatních pedagogických fakult v republice je nově vybudovaná psychologická laboratoř.

Již zkušební provoz od září prokázal, že studentům fakulty tak přibyl další vzdělávací prostor, který bude napomáhat ke zvyšování jejich kompetencí nejen v jejich oborových studiích, ale i v oblasti využívání ICT - tedy v kompetencích, které jsou dnes nezbytné pro jejich kvalitní uplatnění v praxi. Pedagogická fakulta si tak vytvořila další nástroj pro udržení konkurenceschopnosti v oblasti kvalitní přípravy svých studentů.


Doc.PhDr.Lenka Slavíková, PhD.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.