Uctění památky Jana Palacha na FF UK

Filozofická fakulta UK uctila tradiční výročí smrti studenta Jana Palacha. Program celého dne obohatila tisková konference, na které byl představen plán akcí na příští rok 2009, kdy tomu bude 40 let co se Jan Palach upálil na protest k tehdejšímu stavu společnosti.

Při pietní akci, která byla završena položením věnců a minutou ticha u pomníku Jana Palacha, promluvili rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl a děkan FF UK PhDr. Michal Stehlík. Rektor vyjádřil radost, že právě takový člověk patřil k naší univerzitě. Jeho čin byl jedním z těch, které vedly k naší dnešní svobodě, řekl prof. Hampl. Dr. Stehlík zdůraznil, že tato naše nynější svoboda není ničím samozřejmým, že je o ní nutné stále bojovat.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.