Prezentace Archeologického atlasu pravěké Evropy

Prezentace Archeologického atlasu pravěké Evropy se zúčastnil rektor prof. Václava Hampla a editoři díla doc. Lubomír Košnar a prof. Andreas Lippert.

Atlas vznikl v rámci partnerského projektu Ústavů pro pravěk a ranou dobu dějinnou filozofických faklut v Praze a Vídni a navazuje na předchozí spolupráci prehistorických ústavů univerzit v Praze a Krakově. Dvoudílná publikace doplněná CD vychází ve čtyřech jazycích a na jejím vzniku se podílelo více než 80 přispěvatelů prakticky ze všech zemí evropského kontinentu. Podává přehled vývoje, trvání a významu jednotlivých kultur a nalezišť po celé Evropě. První část atlasu obsahuje 27 velkých, barevných a skládacích map s rozšířením kultur v Evropě od paleolitu po dobu laténskou. Druhá část obsahuje přes osm set malých map s rozšířením kultur a významnými nalezišti v jednotlivých zemích Evropy.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.