Prezentace Archeologického atlasu pravěké Evropy

Prezentace Archeologického atlasu pravěké Evropy se zúčastnil rektor prof. Václava Hampla a editoři díla doc. Lubomír Košnar a prof. Andreas Lippert.

Atlas vznikl v rámci partnerského projektu Ústavů pro pravěk a ranou dobu dějinnou filozofických faklut v Praze a Vídni a navazuje na předchozí spolupráci prehistorických ústavů univerzit v Praze a Krakově. Dvoudílná publikace doplněná CD vychází ve čtyřech jazycích a na jejím vzniku se podílelo více než 80 přispěvatelů prakticky ze všech zemí evropského kontinentu. Podává přehled vývoje, trvání a významu jednotlivých kultur a nalezišť po celé Evropě. První část atlasu obsahuje 27 velkých, barevných a skládacích map s rozšířením kultur v Evropě od paleolitu po dobu laténskou. Druhá část obsahuje přes osm set malých map s rozšířením kultur a významnými nalezišti v jednotlivých zemích Evropy.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.