Slavnostní otevření rekonstruované menzy Budeč

Univerzita Karlova v Praze, Koleje a menzy dne 20. března 2008 slavnostně otevřely zrekonstruovanou menzu Budeč, Wenzigova 20, Praha 2. Menza byla otevřena za přítomnosti zástupců MŠMT, vedení univerzity, představitelů Akademického senátu a dalších volených orgánů univerzity.

Menza prošla celkovou rekonstrukcí v období let 2007 – 2008, která byla financována ze státní dotace. V rámci rekonstrukce byla provedena celková modernizace varny a technologií, která umožnila rozšíření nabídky na čtyři hotová a tři minutková jídla. Menza dále nabízí salátový bar, širokou nabídku nápojů a doplňkový prodej vybraných druhů potravin. Výrobní kapacita menzy je až 1000 jídel denně. V současné době se jedná o nejmodernější menzu v rámci stravovacích provozů, které spravuje Univerzita Karlova v Praze, s možností přípravy jídel s využitím nejmodernějších gastronomických postupů. Jídelna disponuje 144 místy k sezení a může být variabilně uzpůsobena pro pořádání společenských setkání a rautů v rámci odborných konferencí, seminářů, promocí a podobných akcí.

Menza je otevřena od pondělí do pátku od 11:00 hod. do 14:00 hod. a cena studentského menu (polévka, hlavní jídlo, čaj, popř. moučník) je 35,- Kč vč. DPH. Cena menu pro cizí strávníky je 71,- Kč vč. DPH.

Bližší informace o stravovacích provozech Univerzity Karlovy v Praze naleznete na adrese www.kam.cuni.cz , kde je možné i objednat jídlo v kterékoliv menze až 14 dní dopředu. Nabídka jídel je široká, menzy vaří cca 50 různých druhů jídel denně.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.