Slavnostní otevření rekonstruované menzy Budeč

Univerzita Karlova v Praze, Koleje a menzy dne 20. března 2008 slavnostně otevřely zrekonstruovanou menzu Budeč, Wenzigova 20, Praha 2. Menza byla otevřena za přítomnosti zástupců MŠMT, vedení univerzity, představitelů Akademického senátu a dalších volených orgánů univerzity.

Menza prošla celkovou rekonstrukcí v období let 2007 – 2008, která byla financována ze státní dotace. V rámci rekonstrukce byla provedena celková modernizace varny a technologií, která umožnila rozšíření nabídky na čtyři hotová a tři minutková jídla. Menza dále nabízí salátový bar, širokou nabídku nápojů a doplňkový prodej vybraných druhů potravin. Výrobní kapacita menzy je až 1000 jídel denně. V současné době se jedná o nejmodernější menzu v rámci stravovacích provozů, které spravuje Univerzita Karlova v Praze, s možností přípravy jídel s využitím nejmodernějších gastronomických postupů. Jídelna disponuje 144 místy k sezení a může být variabilně uzpůsobena pro pořádání společenských setkání a rautů v rámci odborných konferencí, seminářů, promocí a podobných akcí.

Menza je otevřena od pondělí do pátku od 11:00 hod. do 14:00 hod. a cena studentského menu (polévka, hlavní jídlo, čaj, popř. moučník) je 35,- Kč vč. DPH. Cena menu pro cizí strávníky je 71,- Kč vč. DPH.

Bližší informace o stravovacích provozech Univerzity Karlovy v Praze naleznete na adrese www.kam.cuni.cz , kde je možné i objednat jídlo v kterékoliv menze až 14 dní dopředu. Nabídka jídel je široká, menzy vaří cca 50 různých druhů jídel denně.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.