,,Lidská práva a humanitární pomoc: výsada pomáhat druhým”

V rámci Evropského diskuzního fóra proběhla ve Vlasteneckém sále historické budovy Karolina přenáška na téma ,,Lidská práva a humanitární pomoc: výsada pomáhat druhým”. Na této přednášce představila baronka Cox of Queensbury činnost organizace HART. Tato organizace se zaměřuje na „zapomenuté lidi v zapomenutých zemích“. Snaží se pomáhat v oblastech, které zatím unikají pozornosti velkých organizací, ale kde přesto dochází k porušování lidských práv a kde lidé trpí mnoha různými způsoby. Organizace působí po celém světě, hlavně v Rusku, Arménii, Barmě a v několika afrických zemí.


Více o baronce Cox of Queensbury
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.