Usnesení Akademického senátu Masarykovy univerzity


k přípravě transformace fakultních nemocnic


a návrhu zákona o univerzitních nemocnicích
            Akademický senát Masarykovy univerzity:- vyjadřuje zásadní nesouhlas s tím, aby transformace stávajících fakultních nemocnic proběhla dříve, než vyhlášením ve Sbírce zákonů vstoupí v platnost zákon upravující právní poměry univerzitních nemocnic a jejich vztah k univerzitě, která uskutečňuje studijní programy, výzkum a vývoj v oblasti lékařských a zdravotnických oborů,- považuje za nezbytnou a minimální podmínku pro podporu procesu transformace fakultních nemocnic a vzniku univerzitní nemocnice ze strany univerzity, aby zákonná úprava univerzitní nemocnice vymezila její poslání tak, že univerzitní nemocnice  pro univerzitu zabezpečuje podmínky pro uskutečňování nejen klinické a praktické výuky, ale také výzkumu a vývoje v lékařských a zdravotnických oborech,- zdůrazňuje nutnost personálních a organizačních pravomocí a záruk  univerzity ve vztahu k akademickým činnostem vzdělávání, výzkumu a vývoje realizovaným univerzitou v budoucí univerzitní nemocnici.

V Brně dne 2. června 2008


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.