Prohlášení rektora k hradecké iniciativě


Rektor UK prof. Václav Hampl přivítal prohlášení Iniciativy pro vzdělanost, které bylo 4. února 2009 zástupci z fakult mnoha vysokých škol přijato na zakládajícím shromáždění této iniciativy v Hradci Králové.
Prof. Hampl poukázal na to, že velmi kritické prohlášení této iniciativy k Bílé knize terciárního vzdělávání plně koresponduje s předchozími stanovisky vedení Univerzity Karlovy, Akademického senátu a Vědecké rady UK k tomuto dokumentu a ukazuje tak, že nesouhlas s Bílou knihou jde v České republice napříč akademickou obcí.
Za prvořadý úkol rektor UK považuje prosadit, aby Ministerstvem školství aktuálně připravovaný věcný záměr nového zákona o terciárním vzdělávání  nevycházel z nepřijatelných tezí Bílé knihy. Optimální by však podle něj bylo, kdyby příprava tohoto záměru byla odložena až po proběhnutí věcné, široké, demokratické a nepředpojaté diskuse o připravovaných změnách, které by se akademická obec mohla plnohodnotně zúčastnit.Za správnost:
Mgr. Václav Hájek
Odbor vnějších vztahů


Univerzita Karlova v Praze

e-mail:                        pr@cuni.cz

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.