Personální změny ve vedení UK


Prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost Prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc. požádal dne 28. prosince 2008 rektora UK o uvolnění z funkce prorektora v souvislosti s tím, že hodlá kandidovat na funkci děkana Přírodovědecké fakulty. Rektor UK této žádosti vyhověl a působení prof. Gaše ve funkci prorektora k 5. lednu 2009 skončilo.


Dnes, v pátek 13. února 2009 – na mimořádném zasedání Akademického senátu  UK - vyjádřili členové senátu souhlas se jmenováním kandidáta na funkci prorektora pro vědeckou a tvůrčí činnost pana prof. Petra Volfa (počtem 43 platných hlasů z celkem 44 vydaných hlasovacích lístků).


Prof. RNDr. Petr Volf, CSc. je biolog a působí na PřF UK a zabývá se mimo jiné oblastí  členovců sajícími krev. Byl členem  předsednictva GA ČR a vede i jeden z výzkumných záměrů UK.


Pan rektor hodlá jmenovat p. prof. Volfa prorektorem s účinností od 23/2/2009.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.