Česko-německý festival práva


Již potřetí se studenti práv z Prahy a Pasova sešli na společných přednáškách o aktuálních aspektech národního práva obou sousedských zemí a dopadech evropského práva do právního systému obou států.

Letošní ročník festivalu práva, který se konal od 28. září do 3. října 2009, zahájil v Pasově rektor univerzity prof. Walter Schweitzer a proděkan Právnické fakulty v Praze prof. Milan Damohorský. Cílem setkání bylo navázání prvních odborných kontaktů studentů a také inspirace k dalšímu hlubšímu studiu právního řádu sousední země.

Přibližně stovka českých a německých studentů  měla možnost si vyslechnout teoretické přednášky profesorů, reflexe o fungování Evropské unie nebo o  činnosti Evropského soudního dvora a seznámit se s případnou budoucí praxí při návštěvě advokátní kanceláře. Setkání umožnilo studentům prohlédnout si tiskárnu novin Passauer Neue Presse a prostory Ministerstva zahraničních věcí České republiky. 

„Zatímco v Německu byly přednášky zaměřeny spíše na základy práva a teorii, pražská část festivalu byla zajímavá z hlediska praxe,“ ohodnotila přínos setkání studentka Anna Mintálová. Její německou kolegyni Biancu Lipanskou potěšilo, že přednášky ji umožnily ujasnit si terminologické odlišnosti pojmů obou právních řádů.

Termín čtvrtého festivalu práv vám s předstihem oznámíme.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.