A múdrost vaše posílena bude v moci Božie

V pátek 13. května se ve večerních hodinách uskutečnila další z akcí, souvisejících se 700. výročím narození římského císaře a českého krále Karla IV. V kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově měli návštěvníci možnost sledovat literární pořad s názvem A múdrost vaše posílena bude v moci Božie aneb Karel IV. jako spisovatel, v němž zazněly ukázky z literárního díla Karla IV., tedy Karlova vlastního životopisu Vita Caroli Quarti.

Pokračování

Autor: Stanislava Kučová, 18. května 2016


Lucemburský velkovévoda Jindřich převzal mezinárodní Cenu Karla IV.

Velkovévoda Jindřich Lucemburský v pátek 13. května převzal v Karolinu Mezinárodní cenu Karla IV. Toto ocenění je udělováno osobnostem, které svým kulturním, vědeckým či politickým dílem dosáhly evropského významu a přispěly k pozitivnímu směřování současné civilizace.

Pokračování

Autor: red., 15. května 2016Posluchárna UK

Nejenom Ivo Jahelka je zpívající právník. Se svou pop-rockovou kapelou Just si rád zazpívá i student Právnické fakulty UK Jan Šátava. Přesvědčete se v Posluchárně UK.

Pokračování


NEJappky

Trénujete na Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK? Potom se vám bude líbit aplikace Endomondo, která bude pečlivě sledovat vaše sportovní výkony. Aplikaci ocení každý, kdo to se sportováním myslí vážně.

Pokračování


700 let Karla IV.

V rámci oslav 700 let od narození císaře Karla IV. organizují Univerzita Karlova a její partneři řadu aktivit a slavnostních událostí, kterými chtějí důstojně připomenout odkaz tohoto velikého panovníka.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.