Praha má za sebou Festival vědy. Zájem veřejnosti byl obrovský

Festival vědy, který se včera uskutečnil na pražském Vítězném náměstí, si dal za cíl představit populárním a interaktivním způsobem přírodovědné a technické obory. Univerzita Karlova se ho účastnila jako hlavní akademický partner, ukázat dětem vědu v trochu jiném světle se rozhodlo hned osm jejích pražských i mimopražských fakult.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 8. září 2016


Praha mohla opět spatřit korunovaci Karla IV.

První zářijové dny roku 1347 absolvovali římský král Karel Lucemburský a francouzská princezna Blanka z Valois mnohahodinový obřad v románské Spytihněvově bazilice sv. Víta na Pražském hradě, aby se stali českým králem a českou královnou. Tuto sobotu a neděli se pokusili historici Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR slavnostní událost věrně zrekonstruovat včetně kajícné poutě na Vyšehrad v předvečer korunovace.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 4. září 2016Posluchárna UK

Nejenom Ivo Jahelka je zpívající právník. Se svou pop-rockovou kapelou Just si rád zazpívá i student Právnické fakulty UK Jan Šátava. Přesvědčete se v Posluchárně UK.

Pokračování


NEJappky

Trénujete na Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK? Potom se vám bude líbit aplikace Endomondo, která bude pečlivě sledovat vaše sportovní výkony. Aplikaci ocení každý, kdo to se sportováním myslí vážně.

Pokračování


700 let Karla IV.

V rámci oslav 700 let od narození císaře Karla IV. organizují Univerzita Karlova a její partneři řadu aktivit a slavnostních událostí, kterými chtějí důstojně připomenout odkaz tohoto velikého panovníka.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.