Prostor na UK: Zámek Poděbrady

Snili jste někdy o životě na zámku? Ve studijním středisku Poděbrady se váš sen může stát skutečností. Univerzita Karlova má zámek v dlouhodobém pronájmu a Ústav jazykové a odborné přípravy UK v něm každoročně školí studenty z celého světa.

Pokračování

Autor: Kamila Špinarová, 20. října 2017


Rok demokracie a humanity: na UK začínají dobročinné koncerty pro veřejnost

Jaká je tzv. třetí role univerzity? Třeba v pomoci neziskovému sektoru a v podpoře dobrovolnictví. Univerzita Karlova se k této roli staví velmi zodpovědně, a proto se letošní rok na akademické půdě nese ve znamení demokracie a humanity.

Pokračování

Autor: Red., 19. října 2017


Památky baví nás i celý Štrasburk

Společný projekt Národního památkového ústavu, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Památky nás baví získal letos na jaře prestižní mezinárodní ocenění Europa Nostra. Jako příklad podařeného projektu bude proto představen na setkání koordinátorů Dnů evropského dědictví ve Štrasburku.

Pokračování

Autor: red., PedF UK, 18. října 2017


Na Jedničce křtila 1. lékařská fakulta UK benefiční kalendář pro Cestu domů

Tradiční akce Jednička na startu letos s sebou do Apolináře přinesla netradičně koncipovaný program. Ačkoli se tak dělo v pátek třináctého, dokonale a šťastně se v něm smísila benefice s hudební produkcí, prohlídkami či sportovními aktivitami. Gynekologicko-porodnická klinika s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze se tak spojily pro studenty a na podporu dobré věci.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 17. října 2017


Volební kyvadlo FF UK nabízí plastičtější obrázek politických postojů společnosti

Datově intenzivní nástroj Volební kyvadlo pomáhá veřejnosti lépe se zorientovat ve volebních preferencích různých skupin voličů. Nesnaží se předvídat výsledky voleb, ale podle věku, pohlaví, vzdělání, zaměstnaneckého statusu a kraje se ohlíží za ukončeným volebním obdobím v letech 2014–2016.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 9. října 2017


Bída českých doktorandů. Týden vzdělanosti upozornil na nedostatky

Především po vyšších stipendiích i po celkově lepším nastavení celého systému postgraduálního vzdělávání volají doktorandky a doktorandi napříč fakultami Univerzity Karlovy (a také dalších tuzemských vysokých škol).

Pokračování

Autor: red., 6. října 2017


Knihovna FF UK vyhlašuje sbírku na obnovu univerzitní knihovny v Iráku

Knihovna Filozofické fakulty UK ve spolupráci s Člověkem v tísni vyhlašuje v termínu od 2. října do 31. prosince 2017 veřejnou peněžní sbírku na obnovu Ústřední knihovny Mosulské univerzity v Iráku. Veřejnost může přispět libovolnou částkou do jedné z oficiálních pokladniček nebo převodem na bankovní účet.

Pokračování

Autor: FF UK, 4. října 2017


Odjel hostovat na Floridu: Atlantik jsem si užíval, dokud nepřišel hurikán Irma

Když JUDr. Petr Kotáb, Ph.D., v srpnu mířil z Právnické fakulty UK hostovat na Nova Southeastern University na Floridě, netušil, že si během měsíčního pobytu v USA tak zásadním způsobem rozšíří znalosti o hurikánech, tropických bouřích a tornádech.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 3. října 2017
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Snili jste někdy o životě na zámku? Ve studijním středisku Poděbrady se váš sen může stát skutečností. Univerzita Karlova má zámek v dlouhodobém pronájmu a Ústav jazykové a odborné přípravy UK v něm každoročně školí studenty z celého světa.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.