Rektor Univerzity Karlovy si vyzkoušel, jaké to je být na vozíčku

17. 10. 2012; autor: P. K.; rubrika: i-Forum informuje

Svou obvyklou trasu neobvykle na vozíku. Tak dnes rektor UK prof. Václav Hampl absolvoval přejezd ze své mateřské 2. lékařské fakulty na rektorát UK. Přidal se tak k desítkám účastníku projektu Jedeme v tom s vámi. Na trase jej doprovázela Karolína Chloubová, která je k invalidnímu vozíku připoutaná již od dětství a v současné době studuje na Pedagogické fakultě UK.

„Když jsem v budově univerzity, tak už jsem šťastná,“ okomentovala studentka své problémy s pražskou dopravou. Zatímco cesta metrem by ji na univerzitu trvala několik minut, musí vzhledem k absenci bezbariérových výstupů z metra trávit desítky minut v tramvajích. Jak velký problém představuje nedostatek informací o bezbariérových ostrůvcích pražské dopravy pro vozíčkáře, se po cestě přesvědčil i rektor UK. „Akce má hluboký smysl v odbourávání bariéry mezi hendikepovanými a těmi, kteří si nedovedou představit, jakým situacím lidé na vozíku denně čelí,“ řekl prof. Václav Hampl, rektor Univerzity Karlovy, po dojetí do cíle.Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.