Emeritní rektor UK Radim Palouš převzal ocenění Společnosti pro vědu a umění

První polistopadový rektor Univerzity Karlovy profesor Radim Palouš a bývalý děkan ETF UK a ředitel Centra biblických studií profesor Petr Pokorný převzali 23. května ocenění udílené Společností pro vědu a umění. Slavnostnímu aktu byl v sídle Senátu přítomen i současný rektor UK profesor Václav Hampl.

Společnost pro vědu a umění

uděluje ocenění za uměleckou a vědeckou činnost a propagaci české kultury a vědy v cizině již od roku 2002. U jejího zrodu stáli koncem 50. let významní čeští a slovenští krajané žijící v USA jako např. dirigent Rafael Kubelík a klavírista Rudolf Firkušný.

Posláním této neziskové a nepolitické organizace je navazování a udržování kontaktů mezi vědci, umělci, studenty a dalšími lidmi, kteří mají osobní, rodinný nebo profesní vztah k České republice nebo Slovensku.

Mezi letošní laureáty společnost vybrala následující osobnosti:

Prof. Marek Kopelent – hudební skladatel a vysokoškolský pedagog

Prof. Jiří Krejčík – režisér

Vladimír Morávek – režisér

Prof. PhDr. Radim Palouš, dr. h. c. – filozof, politolog a sociolog

Doc. JUDr. Petr Pithart – právník, historik, politolog a politik

Prof. ThDr. Petr Pokorný DrSc., dr. h. c. – teolog, filozof, biblista, historik a vysokoškolský pedagog

Jana Preissová – herečka

Prof. PhDr. Rostislav Švácha, CSc. – historik umění

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.