Trojská loděnice je po povodních z nejhoršího venku. Chystá se na šampionát

Jako zázemí slouží kajakářům na Vltavě v pražské Troji zatím jen provizorní stan místo moderní loděnice. Sportovní areál Fakulty tělesné výchovy a sportu UK na začátku června spláchla povodeň, která ohrozila i konání světového šampionátu ve vodním slalomu. Ten se nakonec přeci jen v polovině září v Troji uskuteční.

Pokračování

Autor: Helena Stinglová, 8. srpna 2013


Úklid po povodních obrazem. Loděnice potřebuje vaši pomoc

Hledáme dobrovolníky na práci v loděnici fakulty, která byla v průběhu povodní zatopena. Jedná se o práci při úklidu bahna, takže je nutný pracovní oděv a nejlépe holínky (omezené množství je možno zapůjčit přímo na místě), dále pracovní gumové rukavice (opět máme nějakou zásobu v loděnici), ale asi nepokryje úplně všechny pracanty.

Pokračování

Autor: FTVS UK, 13. června 2013


Přehled omezení provozu jednotlivých fakult a součástí UK (aktualizováno 10. 6. v 9 hod)

S ohledem k povodňové situaci v České republice dochází ke změnám v provozu jednotlivých fakult Univerzity Karlovy a jejich součástí.

Pokračování

Autor: red., 6. června 2013


Rektor UK nabídl pomoc akademickým pracovníkům i univerzitám postiženým povodněmi

Situace v objektech Univerzity Karlovy se již stabilizovala a naštěstí se potvrdilo, že vzniklé škody budou neskonale mírnější, než tomu bylo v roce 2002. Aktuálně jedinou větší neznámou zůstává stav archeologické základny Filozofické fakulty v Mělníce–Pšovce, nicméně vše nasvědčuje tomu, že ani zde snad k rozsáhlejšímu poškození nedošlo.

Pokračování

Autor: rektor UK prof. Václav Hampl, 6. června 2013


Aktuální sdělení ohledně povodňové situace na UK (3. června, 12 hod)

Podle aktuálních informací z fakultních štábů a SBZ se zhoršilo zaplavení loděnice v Troji a mírné problémy začala působit podzemní voda a kanalizace v budovách Právnické fakulty na nám. Curieových a Matematicko-fyzikální fakulty v Troji, naopak opadává voda v částečně zaplaveném středisku v Dobronicích.

Pokračování

3. června 2013


Obrazem: Budovy UK na břehu Vltavy ohrožuje velká voda

Vydatné deště ochromily republiku. Stoupající hladina Vltavy zastavila provoz i některých fakult Univerzity Karlovy. Podívejte se, jak vypadala situace v pondělí 3. června dopoledne v Praze v okolí nejvíce ohrožených budov UK.

Pokračování

Autor: red., 3. června 2013
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.