Rektor UK znovu jmenoval Prokopa Brože děkanem Katolické teologické fakulty

Do svého druhého funkčního období vstupuje děkan Katolické teologické fakulty UK ThLic. Prokop Brož, Th.D. Jmenovací dekret mu předal ve čtvrtek 30. ledna rektor UK profesor Václav Hampl.

Prokopa Brože v jeho kandidatuře na děkana KTF UK podpořil Akademický senát fakulty na svém mimořádném zasedání na začátku října. Volbu Akademického senátu posléze vyslyšel i rektor UK. Do druhého čtyřletého funkčního období Prokop Brož vstoupí 17. února, fakultu povede až do roku 2018.

Prokop Brož je římskokatolický kněz. Studoval na Papežské lateránské univerzitě a na Papežské univerzitě Gregoriana v Římě. Doktorská studia absolvoval na Katolické teologické fakultě UK, kde také působil jako fakultní kaplan. Ve své vědecké a vzdělávací činnosti se děkan Prokop Brož věnuje především systematické teologii.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.