Barbora Špádová

Vedle toho, že studuje český a německý jazyk a literaturu na Filozofické fakultě UK, také výborně zpívá a hraje na flétnu. A svůj hudební talent Barbora Špádová rozhodně neskrývá. Zájemci si její muzikálnost mohou užít hned v několika různých polohách. Trošku odvázaně působí spolu s pánským doprovodem v alternativní kapele Přetlak věku, kde její příčné flétně a zpěvu dělají společnost baskytara a zpěv Marka Šťastného, bicí Václava Haase a také trumpeta a zpěv Josefa Hřebena.

Do klidnějších a melancholičtějších poloh se dostává spolu s Václavem Haasem a s kytaristou Václavem Müllerem v kapele Václavova hudba.

Svůj soprán pak rozeznívá pod vedením klatovské sopranistky Terezy Hammerschlagové v komorním ženském sboru Andantino, současně i pod vedením klatovského muzikologa a varhaníka Víta Aschenbrennera v komorním smíšeném sboru Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy.

A aby její flétna a hlasivky nezahálely, vystupuje rovněž jako příležitostný host s vokálně-instrumentální skupinou Zebedeus, která se soustředí na interpretaci spirituálů a vlastních autorských písní.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.