The Spankers

Fanouškům tuzemských hudebních festivalů netřeba představovat. The Spankers patří v současné době k nejlepším kapelám české urban music. Za sebou mají vystupování na takových vyhlášených akcích, jako jsou Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Rock for People nebo Trutnov Open Air. Skupina s obrovskou energií kombinuje ska, reggae, funky, rock, rap i country a vytváří styl, kterému se říká off-beat pop. Debutové album Boom! Bang! Pow! You Know… vydali v roce 2010 a hned se umístilo na druhém místě v rámci žánrových cen Anděl 2010.

Kapela, kterou tvoří zpěvačka Elén Berešová, kytarista František Albrecht, baskytarista Zaya Ganbold, bubeník Tomáš Knotek, altsaxofonista Jakub Cirkl, tenorsaxofonista Přemek Zajíček, trumpetista Jaroslav Kohoutek a klávesista Adam Novotný, jenž je studentem Filozofické fakulty UK, už má za sebou hraní nejen v České republice, ale i v Brazílii, Německu nebo na Slovensku. „Reggae all night“ s The Spankers si mohli užít také ti, kdo vyrazili na březnový Reprezentační ples Univerzity Karlovy.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.