Jazzevec

Kdo by si chtěl připomenout atmosféru březnového Reprezentačního plesu UK, může si do uší pustit kapelu Jazzevec. Sedmičlenná sestava vyznává progresivní jazz-rock a při své autorské tvorbě se inspiruje uskupeními, jako jsou Snarky Puppy, Robert Glasper Experiment nebo Bill Laurance. Ústřední postavou skupiny je její zpěvačka a pianistka Mirka Famfulíková, čerstvá absolventka Přírodovědecké fakulty UK. Spolu s ní v kapele vystupují pianistka Alžběta Lhotová, kytaristka Marie Perná, saxofonista Aleš Rybář, trombonistka Ember Sho’le Farnam, bubeník Bohuslav Zavřel a baskytarista Martin Zeman. Jazzevec je oblíbenou kapelou, která má zkušenosti s vystupováním na řadě studentských festivalů.

Kdo prošvihl vystoupení Jazzevců na plese UK, bude si to moci vynahradit například na akci Nalaďte se v metru už 16. dubna, kdy budou hrát ve vestibulu stanice metra Muzeum. O měsíc později, 21. května, budou v pražském Jamm Clubu křtít své první album Go Away.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.