Praha podepsala Memorandum o spolupráci s Univerzitou Karlovou

Podle podepsaného dokumentu bude hlavní město s univerzitou spolupracovat především v oblastech vzdělávání, informačních technologií a systémů, územního rozvoje, sportovních aktivit či na projektech Smart Cities financovaných z prostředků Evropské unie.

„Podepsáním tohoto Memoranda stvrdíme rozšíření a úpravu dlouhotrvající a pro nás velmi důležité vzájemné spolupráce. Přeji si, aby se hlavnímu městu Praze podařilo využít veškerý vědecký potenciál, který mu tato univerzita nabízí, a aby se na oplátku mohla Univerzita Karlova spolehnout na maximální podporu společných projektů a dalších aktivit,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

„Dohoda o užší spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Prahou je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Čelní představitelé hlavního města vnímají fakt, že zde působí jedna z nejvýznamnějších českých univerzit, a mají zájem připravit vhodné podmínky pro její další rozvoj. Na druhou stranu Univerzita Karlova se bude velmi ráda podílet na společných projektech. Pevně věřím, že vzájemná spolupráce bude prospěšná jak pro pražskou akademickou obec, tak obyvatele hlavního města a jeho návštěvníky“, dodal rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.