FTVS UK uspořádala pro všechny zájemce goalballový den

V listopadu pořádalo Centrum sportovních aktivit zdravotně postižených studentů UK ve spolupráci se sportovním klubem Perun informační akci o paralympijském sportu goalball pro zrakově postižené.

V goalballu se proti sobě utkají dvě tříčlenná družstva. Hraje se v tělocvičně na volejbalovém hřišti, branky jsou velké přes celou šířku hřiště. Cílem hry je vstřelit hodem více gólů než soupeř. Podmínkou je, že míč musí dopadnout na zem před vyznačeným územím. Navíc hráči používají klapky na oči, aby se vyrovnal stupeň zrakového postižení. K určení pozice míče na hřišti využívají sluch, proto jsou uvnitř míče rolničky, které při jeho pohybu zvoní.

Cílem této propagační akce bylo oslovit studenty UK i co nejširší veřejnost a seznámit je s touto netypickou a zajímavou hrou. Každý účastník měl také možnost si goalball osobně vyzkoušet. V průběhu celého dne proběhly i exhibiční ukázky zápasů s hráči, kteří hrají goalballovou ligu, včetně českých reprezentantů.

Na organizaci se podíleli studenti FTVS UK, velkou skupinu hráčů tvořily zrakově postižené děti ze školy Jaroslava Ježka.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.