Profesor Roland Naul jmenován doktorem honoris causa filozofických věd

Profesor Roland Naul z univerzity v Münsteru převzal v úterý 31. ledna na slavnostním zasedání vědecké rady Univerzity Karlovy čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa filozofických věd.

Roland Naul je emeritním profesorem v oblasti tělesné výchovy a sportu mládeže Institutu sportovních studií na univerzitě v německém Münsteru. Profesor Naul během svého života působil na více než deseti univerzitách nejen v Německu, ale také ve Spojených státech, Kanadě, Španělsku, Portugalsku, Číně či Izraeli. Život profesora Naula však zůstává spojen s univerzitou v Münsteru, kam roku 1968 nastoupil jako student učitelství a tělesné výchovy. Více než 25 let působil jako profesor na univerzitě v Duisburgu-Essenu s vědeckým, odborným a pedagogickým zaměřením na společenské vědy, sportovní pedagogiku a olympijskou výchovu.

„Scházíme se při příležitosti, kdy Univerzita Karlova, jedna z nejstarších vysokých škol v Evropě, věrna svým historickým tradicím, projevuje úctu a uznání těm, kteří se vynikajícím způsobem zasloužili o rozvoj vzdělanosti a poznání,“ zahájil slavnostní akt prorektor Univerzity Karlovy profesor Jan Royt. Profesor Royt zdůraznil také význam duchovní a tělesné kultury, jejichž spojení má na Univerzitě Karlově velkou tradici, když připomněl odkaz a dědictví zanechané profesorem UK Miroslavem Tyršem.

V polovině 80. let zahájil profesor Naul spolupráci s FTVS UK, jeho vědecký tým výsledky své práce publikuje dodnes. Hlavním tématem společného výzkumu je problematika srovnávání fyzické aktivity mladých lidí a problematika olympijských vzdělávacích aktivit. „Je pro mě velkou poctou přijmout toto významné ocenění. Bez spolupráce s kolegy z FTVS by se nejen má vědecká práce, ale také celý můj život vyvíjely velmi odlišně,“ uvedl profesor Naul ve svém proslovu, ve kterém promluvil o propojení své celoživotní vědecké práce s Univerzitou Karlovou.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.