Nositel Nobelovy ceny za chemii předal ceny úspěšným studentům UK

Francouzské velvyslanectví v České republice pořádá každoročně ve spolupráci s partnerskými společnostmi soutěž o vědecké ceny, jejímž smyslem je vyzdvihnout nejlepší výzkumné práce studentů a mladých vědců z vybraných oborů. Letos převzalo v Buquoyském paláci z rukou profesora Jean-Marie Lehna, držitele Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátora akce, sedm studentů či čerstvých absolventů Univerzity Karlovy.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo 16. června během slavnostní recepce v sídle Velvyslanectví Francie v ČR v Buquoyském paláci

Slavnostní předání cen se uskutečnilo 16. června během slavnostní recepce v sídle Velvyslanectví Francie v ČR v Buquoyském paláci

Laureáti byli vybráni na základě účasti v celostátní soutěži a podle ústních prezentací přednesených před porotou složenou z francouzských a českých odborníků. Tři nejlepší uchazeči dostali finanční odměnu v podobě šeku věnovaného příslušnou sponzorskou společností. První dva výherci navíc od Francouzského velvyslanectví v České republice obdrželi stipendium na měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru. 

Cena Sanofi za farmacii

2. cena: Lukáš LOCHMAN (FaF UK)

3. cena: Miloslav MACHÁČEK (FaF UK)

Cena Alberta Schweitzera  za lékařství

1. cena: Hana KOLÁŘOVÁ (1. LF UK)

2. cena: Helena FARKAŠOVÁ (PřF UK, vyhlášena za AV ČR)

3. cena: Lenka HOVORKOVÁ (2. LF UK)

Cena Jean-Marie Lehna za chemii

1. cena: Miroslav POLOŽIJ (PřF UK)

Cena Derrida za společenské a humanitní vědy

Speciální cena platformy CEFRES

Filip HERZA (FHS UK)


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.