Výpis článků z archivu za měsíc: Říjen 2017


Punkový začátek semestru. Hybernská hostila festival Meetplace

Jako Meetplace, tedy místo, kde se mohou setkávat všichni napříč obory a fakultami UK i obyvatelé a návštěvníci Prahy, se ve čtvrtek 12. října představil Kampus Hybernská. V budově, kterou před nedávnem svěřil k užívání FF UK pražský magistrát, se především novým studentům představily univerzitní spolky a uskupení.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 13. října 2017


Studentské Dvorky zahájily akademický rok na Pedagogické fakultě UK

Již čtvrtý ročník multižánrové studentské události otvírající akademický rok přivedl ve čtvrtek 12. října na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy nejen posluchače prvních ročníků. Pestrý program nabízel umění, nové vědomosti i gastronomické zážitky.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 13. října 2017


Doporučení akademických vicemistrů Evropy: bridž je nejlepší trenér mozku

Se stříbrem se na konci září vrátila z akademického mistrovství Evropy v bridži ve španělské Fuengirole pětice studentů Univerzity Karlovy a Vysoké školy chemicko-technologické.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 9. října 2017
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Snili jste někdy o životě na zámku? Ve studijním středisku Poděbrady se váš sen může stát skutečností. Univerzita Karlova má zámek v dlouhodobém pronájmu a Ústav jazykové a odborné přípravy UK v něm každoročně školí studenty z celého světa.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.