Řád Isabely Katolické profesorce Anně Houskové

Foto: Pražský deník


Tento významný řád je udělován španělským králem za výjimečný přínos na poli přátelství a spolupráce mezi Španělskem a dalšími zeměmi. Byl ustaven v r. 1815  Ferdinandem VII. na počest panovnice, za jejíž vlády byl objevena Amerika.

V prosinci 2006 byl Řád Isabely Katolické udělen  Anně Houskové, profesorce španělské a hispanoamerické literatury a ředitelce Ústavu románských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Slavnostní předání se konalo pod záštitou rektora UK prof. RNDR. Václava Hampla, DrSc., 12. prosince  ve Vlasteneckém sále Karolina, za účasti velvyslanců iberoamerických zemí, akademické obce a dalších hostů.

Spolu s prof. PhDr. Annou Houskovou, CSc., převzali  vysoké vyznamenání z rukou  velvyslance Španělska p. Antonia Pedauyé y González  další přední odborníci v oblasti  hispanistiky, dějin a výtvarného umění Španělska a hispanoamerických zemí, prof. PhDr. Pavel Štěpánek, Ph.D., doc. PhDr. Vlasta Hlavičková, CSc., a PhDr. Bohumil Baďura, CSc. Všichni vyznamenaní vystudovali Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy.

Slavnostní proslovy, v nichž byl vyzdvihnut přínos oceněných pro šíření španělského jazyka, literatury, dějin a kultury, pronesli rektor UK Václav Hampl, proděkan  FF UK Albert Kubišta,  děkanka Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze Dana Zadražilová, děkan FF Univerzity Palackého Ivo Bartečka a velvyslanec Antonio Pedauyé y González.

Anna Mištinová
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.