Čestnou vědeckou hodnost převzal prof. Ueli AEBI, PhD.

Čestnou vědeckou hodnost doktora honoris causa lékařských věd převzal prof. Ueli AEBI, Phd.. Na toto ocenění byl navržen vědeckou radou 1. LF UK za celoživotní významné dílo v oblasti strukturní, buněčné i molekulární biologie a nanobiologie cytoskeletu, komplexu jaderného póru, nukleoplazmatického transportu, tvorby amyloidu a proteinového designu, jakož i za podporu české vědy a školství a za charitativní činnost. Díky jeho pomoci a finanční podpoře měli možnost někteří naši studenti studovat v zahraničí. Nebylo to jeho první ocenění v České republice. Je mj. i nositelem medaile Gregora Mendela udílené AV ČR. "Je to pro mě velká čest a velké potěšení přijmout toto ocenění od univerzity, která je jednou z nejstarších univerzit v Evropě", řekl profesor Aebi a dodal, "K Čechám mám velmi vřelý vztah zvláště proto, že již od mládí jsem poslouchal české skladatele a četl české spisovatele, ale i z důvodů osobních".

Celý projev ZDE
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.