Slavnostní zasedání k 659. výročí založení UK

Na zasedání, které se konalo u příležitosti oslav založení UK vzpomněl její rektor prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc. na jejího zakladatele a na bezmála 33 generací profesorů, které na univerzitě působily. Zdůraznil, že toto výročí není jen důvod k oslavám, ale především čas pro sebereflexi. "Naše alma mater slaví sice 659 let, ale pořád je mladá a plná života", řekl rektor.

Za přítomnosti mnoha osobností byl také předán pamětní list kardinálu Miloslavu Vlkovi, arcibiskupovi pražskému a kancléři Katolické teologické fakulty UK za dlouholetou podporu a významný podíl na zkvalitnění výuky na KTF, spolupráci s univerzitou a celoživotní působení ve smyslu ochrany základních hodnot lidského života.

Celý projev rektora ZDE.

Celý projev Miroslava Petříčka ZDE.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.