Právnická fakulta představila novou půdní vestavbu

Právnická fakulta představila veřejnosti nové moderní prostory pro výuku svých studentů. Nové učebny a kanceláře jsou umístěny v půdních prostorách budovy na nám. Curieových. Samotná stavba není zvenku vidět, ale uvnitř čítá na pět seminárních místností s celkovou kapacitou 150 míst, tři vybavené počítačové učebny, nové kanceláře a simulovanou soudní síň, do které je zabudováno i dvousměrné zrcadlo, přes které není vidět vypovídající svědek.

Za posledních několik desítek let jde o první zásadní přestavbu na Právnické fakultě, pomineme-li několik menších rekonstrukcí. Samotná výstavba půdních prostor měla být zahájena již na přelomu milénia, ale povodně z roku 2002 celý proces zpozdila o několik let. A tak se začalo se stavbou až v roce 2004 a dokončena byla v srpnu letošního roku. Celkové náklady se zatím vyšplhaly na 51 miliónů korun, částečně hrazených z rozpočtu samotné fakulty a z větší části prostřednictvím investičních programů Ministerstva školství.

Jak podotkl děkan Právnické fakulty prof. Aleš Gerloch, další náklady si ještě vyžádá dovybavení učeben audiovizuální technikou (přenosovou, dotykové obrazovky a další). To umožní studentům např. analyzovat soudní proces, který se bude on-line odehrávat v simulované soudní síni.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.