Nejlepší akademickou sportovkyní je Ilona Hlaváčková

Slávka Vancáková; Jiří Švejdar • 12. ledna 2004

Mladá Češka získala další „akademický titul“

Praha, 7. ledna 2004 - Ilona Hlaváčková, mistryně Evropy z irského Dublinu, dnes v pražském hotelu Kampa získala ocenění „Nejúspěšnější akademický reprezentant roku 2003 – Orion Studentská Pečeť“. Studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy zazářila na letní světové Univerziádě, kde vybojovala dvě zlaté medaile.

IX. ročník ankety „Nejúspěšnější akademický reprezentant a kolektiv roku 2003 – Orion Studentská Pečeť“ vyvrcholil slavnostním vyhlášením 7. ledna 2004 v hotelu Kampa v Praze.

Plavkyně Ilona Hlaváčková vyhrála anketu již podruhé. Je dvojnásobnou vítězkou letní světové Univerziády na 50 m znak a 100 m znak. Kromě toho si přivezla z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Dublinu zlatou medaili, kde zvítězila ve finále závodu na 50 metrů znak a umístila se druhá na 100 m znak. Stříbro si přivezla z mistrovství světa v Barceloně na 50 m znak. Vzácnou cenu za ní dnes převzal Mgr. Jan Novotný, generální sekretář Českého svazu plaveckých sportů.

Na slavnostním vyhlášení bylo vyhodnoceno 10 nejlepších jednotlivců a nejlepší kolektiv. V pořadí jednotlivců se za Ilonou Hlaváčkovou umístil Roman Oravec, vítěz letní světové Univerziády v běhu na 800 m. Třetí místo patří Gabriele Martinovové, vítězce zimní světové Univerziády ve sjezdu.

Ocenění „Nejúspěšnější akademický kolektiv roku 2003 – Orion Studentská Pečeť“ si z Prahy odnesli mistr světa Martin Koukal, Jiří Magál, Milan Šperl a Václav Švub za štafetu 4x10 km v běžeckém lyžování. Za nimi se umístilo fotbalové družstvo za 3. místo na letní světové univerziádě a třetí je družstvo žen – akademické mistryně světa 50 km sportovní malorážka.

Česká akademická reprezentace dosáhla i v roce 2003 na nejvyšší medailové stupně. Na zimní světové Univerziádě (Tarvisio, Itálie, 16. - 26. 1.) vybojovala 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile a na letní světové Univerziádě (Daegu, Korea, 21. - 31. 8.) 3 zlaté a 3 bronzové medaile. Navíc získali čeští střelci dalších 15 medailí na 1. akademickém mistrovství světa sportovních střelců v Plzni.

V anketě hlasovali funkcionáři vysokoškolských sportovních klubů a tělovýchovných kateder, novináři, členové výkonného výboru České asociace univerzitního sportu a studenti prostřednictvím webových stránek. "Všem úspěšným akademikům blahopřejeme. Skloubit studium se sportem vyžaduje houževnatost, cílevědomost, vytrvalost a hlavně dostatek energie." řekla Klára Janíková, za značku Orion Studentská Pečeť, která je hlavním sponzorem ankety.

Aby mělo šanci dosáhnout medailových pozic, tak jako Ilona Hlaváčková, i více talentovaných akademických sportovců, podporuje Orion Studentská Pečeť projekt Orion Studentská Pečeť Akademická Mistrovství ČR a SR. V minulém roce také zorganizovala sportovní kemp pro nejlepší akademické sportovce, kterého se účastnila např. i Ilona Hlaváčková a Martin Koukal. Více informací naleznete na internetové stránce www.nestle.cz.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte intent s. r. o.,

Slávka Vancáková; Jiří Švejdar

Tel.: +420 – 224 933 803, Mobil: +420 – 777 588 833, 777 241 651,

e-mail: Slavka.Vancakova@intent.cz, Jiri.Svejdar@intent.cz

Výsledky ankety„Nejúspěšnější akademický reprezentant a kolektiv roku 2003 – Orion Studentská Pečeť“