Rektor udělil úspěšným studentům Bolzanovu cenu

Bolzanova cena je prestižní ocenění Univerzity Karlovy, které každoročně získávají soutěžící odborných a vědeckých prací vypracovaných studenty UK - ať už bakalářského, magisterského nebo doktorského programu. Smyslem je ocenit objevné a původní práce s tvůrčím obsahem, v nichž se hodnotí originalita myšlenky, novost přínosu pro rozvoj poznání, kvalita provedení práce (obsahově i formálně) a metodická vyspělost. Udělení cen se osvědčuje diplomem. Hlavním účelem ceny je podpora vědecké činnosti studentů. Laureáty letošní Bolzanovy ceny naleznete: ZDE.

Bernard Bolzano (5. října 1781 Praha – 18. prosince 1848 Praha)

Bolzano byl osvícenec působící na půdě UK na počátku 19. století. Pocházel ze smíšeného manželství (otec Němec, matka Italka). On sám se cítil být Čechem. Zaměřoval se hlavně na studium matematiky a logiky, ale i filozofie a teologie. Ačkoliv se Bolzano stal už ve čtyřiadvaceti letech profesorem náboženství, o čtrnáct let později byl nucen odejít a i později byl stíhán pro své liberální názory, které našly odezvu hlavně v řadách studenstva.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.