Uctění památky Jana Palacha na FF UK

Filozofická fakulta UK uctila tradiční výročí smrti studenta Jana Palacha. Program celého dne obohatila tisková konference, na které byl představen plán akcí na příští rok 2009, kdy tomu bude 40 let co se Jan Palach upálil na protest k tehdejšímu stavu společnosti.

Při pietní akci, která byla završena položením věnců a minutou ticha u pomníku Jana Palacha, promluvili rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl a děkan FF UK PhDr. Michal Stehlík. Rektor vyjádřil radost, že právě takový člověk patřil k naší univerzitě. Jeho čin byl jedním z těch, které vedly k naší dnešní svobodě, řekl prof. Hampl. Dr. Stehlík zdůraznil, že tato naše nynější svoboda není ničím samozřejmým, že je o ní nutné stále bojovat.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.