Prezentace Archeologického atlasu pravěké Evropy

Prezentace Archeologického atlasu pravěké Evropy se zúčastnil rektor prof. Václava Hampla a editoři díla doc. Lubomír Košnar a prof. Andreas Lippert.

Atlas vznikl v rámci partnerského projektu Ústavů pro pravěk a ranou dobu dějinnou filozofických faklut v Praze a Vídni a navazuje na předchozí spolupráci prehistorických ústavů univerzit v Praze a Krakově. Dvoudílná publikace doplněná CD vychází ve čtyřech jazycích a na jejím vzniku se podílelo více než 80 přispěvatelů prakticky ze všech zemí evropského kontinentu. Podává přehled vývoje, trvání a významu jednotlivých kultur a nalezišť po celé Evropě. První část atlasu obsahuje 27 velkých, barevných a skládacích map s rozšířením kultur v Evropě od paleolitu po dobu laténskou. Druhá část obsahuje přes osm set malých map s rozšířením kultur a významnými nalezišti v jednotlivých zemích Evropy.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.