PŘEDNÁŠKA NA TÉMA "VÝZVY PRO EVROPSKOU UNII A JEJÍ ČLENSKÉ STÁTY V PŘÍŠTÍM DESETILETÍ"


Dnes ve středu 12. listopadu 2008 proběhlo  ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy  další setkání v rámci Evropského diskusního fóra (EDF). S projevem "Výzvy pro Evropskou unii a její členské státy v příštím desetiletí" vystoupil Dr. Jan Peter BALKENENDE, předseda vlády Nizozemského království.


Předseda vlády zmínil spolupráci mezi ČR a Nizozemím v oblastech hospodářství, kultury i průmyslu a dlouholetou tradici na poli vzdělanosti, kterou započali naši předchůdci, především Jan Ámos Komenský, který byl již tehdy „ideálním Evropanem“ – zcestovalým inteligentním, otevřeným novým myšlenkám a pracovitým. V diskuzi se studenty a pedagogy UK došlo i na aktuální problematilu Lisabonské smlouvy, v níž premiér Balkenende vidí především příležitost pro rozvoj demokracie a šanci pro všechny Evropany více ovlivňovat dění v Unii.
Nizozemský předseda vlády převzal od  vedení Univerzity Karlovy pamětní medaili za „za zásluhy o rozvoj spolupráce a porozumění mezi národy“. Tuto medaili  - s otiskem univerzitní pečeti, na které klečící Karel IV. předává zakládací listinu UK svatému Václavovi - obdrželi v minulosti např: Ing. Ján Figel, člen Evropské komise pro školství, vzdělání, kulturu a multilingvistiku, paní Margot Wallström, místopředsedkyně Evropské komise, Dr. Bernard R. Bot, Ministr zahraničních věcí Nizozemského království a další.
Projekt Evropské diskusní fórum na Univerzitě Karlově (Europa forum Carolina Pragensia) zastřešuje vystoupení evropských osobností, které významným způsobem ovlivňují chod soudobé společnosti. Jednotliví účastníci tohoto projektu se v rámci něj vyjadřují k aktuálním otázkám týkajícím se Evropy a snaží se přiblížit je české společnosti. Tento projekt vznikl v roce 2002 pod záštitou tehdejšího rektora Univerzity Karlovy – prof. Ivana Wilhelma - a jeho součástí jsou nejen přednášky významných osobností, ale i studentské akce či happeningy. S univerzitou na tomto projektu spolupracuje Ministerstvo zahraničí, Senát, Delegace Evropské unie a další instituce.


Pro další informace prosím kontaktujte:
Mgr. Václav Hájek                                            Mgr. Klára Hamanová


Tiskový mluvčí UK                                            Odbor vnějších vztahů RUK
Univerzita Karlova v Praze


Ovocný trh 5


116 36 Praha 1


tel: +420 224 491 248


e-mail:
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.