Univerzita Karlova vítězem Českých akademických her

Další, již osmý ročník Českých akademických her hostila v červnových dnech Plzeň. Pořadatelství se ujala Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci s Lékařskou fakultou UK Praha. Českých akademických her se mohou zúčastnit studenti všech vysokých škol ČR, kteří se prokáží platným výkazem o studiu.

Vítězný tým UK v ženském fotbale

Na akademických hrách během 14.–20. června 2009 nastoupilo na start celkem 2 497 studentů, z nichž 427 studentů je majitelem indexu na Univerzitě Karlově. Nejvíce bodů ze 42 zúčastněných škol získala Univerzita Karlova, která se se ziskem 141,5 bodů stala jasným vítězem. Druhé místo zaujala Západočeská univerzita s počtem 119,0 bodů, místo třetí obsadila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (91,5 bodů).

Studenti UK startovali ve 28 sportech, ve kterých získali:

28 prvních míst

31 druhých míst

25 třetích míst

18 čtvrtých míst

16 pátých míst

15 šestých míst

15 sedmých míst

7 osmých míst

38 devátých–šestnáctých míst

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci univerzity a vítězům gratulujeme.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.