28. srpna 2009

Maďarské jezero FERTŐ: Plavali jsme i o prázdninách

Zrakově postižení plavci z řad studentů UK Praha, kteří navštěvují pravidelně tréninky Centra pohybových aktivit, nezaháleli ani o prázdninách. Po celoroční přípravě na bazénu Tyršova domu se dne 11. 7. 2009 zúčastnila skupina ZP plavců ve složení Martin Štěpánek (FTVS UK) – kat. B3, Martin Dráb (MFF UK) – kat. B2 a Jan Zikl (PF UK) kat. B3 závodů na volné vodě.

Závod se uskutečnil na maďarském jezeře FERTŐ na trati 3,8 km. Naši ZP plavci změřili své síly s dalšími 115 plavci mezinárodního startovního pole. Nutno podotknout, že soupeři našich plavců byli většinou výkonnostními plavci bez zdravotních postižení, kteří se na tento závod systematicky připravují. Největším problémem pro plavce se zrakovým postižením byla po celou trať navigace po nejoptimálnější dráze závodu.

A jak jsme dopadli? V kvalitní mezinárodní konkurenci se umístil Martin Štěpánek na celkovém 4. místě v čase 1:08,05, Jan Zikl na 7. místě, čas 1:10,17, Martin Dráb na 32. místě čas 1: 31,01.

Za pozornost jistě stojí i umístění naší bývalé trenérské kolegyně Zuzky Kvapilové (absolventka FTVS UK), která doplavala v koedukované konkurenci na krásném 10. místě v čase 1:15,16.

Vystoupení našich hendikepovaných plavců v kvalitním startovním poli i vzhledem k nutným směrovým korekcím na trati závodu považujeme za velký úspěch. Dosažené výsledky mají i motivační charakter. Medailové umístění bylo přece tak blizoučko.