VERITAS LIBERABIT VOS!

Symbolickým stvrzením setkání s obcí akademiků 27. 9. 2009 ve Vladislavském sále Pražského hradu byl podpis Svatého otce, papeže Benedikta XVI., do pamětní knihy Univerzity Karlovy. Organizátorem setkání byla spolu s Českou biskupskou konferencí Univerzita Karlova.

Ke svému podpisu připojil tato latinská slova:

VERITAS LIBERABIT VOS!

Pravda vás osvobodí!

Pamětní kniha UK je vázaná ve zlatě a zhotovená z ručního papíru. Zapisují se do ní nejvýznamnější návštěvy Univerzity Karlovy: čestní profesoři, státníci, akademici, umělci a další. Kniha, do které se zapsal papež Benedikt XVI., se používá od roku 1995.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.