Pozdrav zástupce studentů Jaroslava Lormana


Svatý otče,

dovolte mi, abych Vás přivítal v tomto shromáždění zástupců českého akademického světa, světa vyrůstajícího ze všelidské potřeby poznávat, světa, který samotnou svou existencí svědčí o nutném spojení cesty poznání s cestou lidské formace, lidské proměny. Jako by člověk, který se vydá na cestu za pravdou, nemohl zůstat v každém svém dalším kroku stejný. 


Snad se i tato nutnost nalézá v základech křesťanské náboženské zkušenosti, která se zakládá na bláznovství Boha, jež je slovy apoštola Pavla „moudřejší než lidé“, na lásce, která vytrvá, i když ji částečné lidské poznání nezahlédne, a která hledá svůj vlastní dějinný výraz v životě každého z nás.

Palác, který poskytl přístřeší našemu setkání, byl budován v průběhu mnoha staletí, a to pro svět moci a reprezentace. Jeho stavitelé jej spojili s prostorem kaple Všech svatých a přímou chodbou také s katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha, tedy s místy, na kterých se každé vzepětí lidské moci a lidského poznání setkává s tichou a proměňující hloubkou Kristova tajemství, v jehož pažích rozpjatých na kříži lze číst pozvání k odvážné otevřenosti. 


Je proto z mého pohledu příznačné, že se jako zástupci akademického světa s Vámi smíme setkat právě zde. Svatý otče, vítejte mezi námi.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.