Univerzita Karlova udělila dva čestné doktoráty

17. 5. 2012; autor: P.K.; rubrika: i-Forum informuje

Přední evropský ekonom prof. Stefano Zamagni z Boloňské univerzity a proslulý anglický lingvista profesor Geoffrey Leech převzali dnes čestnou vědeckou hodnost doktor honoris causa. Slavnostního zasedání vědecké rady Univerzity Karlovy se účastnili zástupci pražského diplomatického sboru společně s představiteli veřejného, církevního a kulturního života.

Univerzita Karlova v souladu se svým humanitním posláním ocenila úsilí nejpřednějších osobností v oblasti vědy. Promotor prof. Ivan Šedivý vyzvihl osobní podporu prof. Leeche, který v období před rokem 1989 pomáhal udržovat kontakt české anglistiky se světem.

Profesor Leech se zasloužil o propagaci české lingvistiky v zahraničí a od 90. let se aktivně podílí na vědeckých aktivitách Univerzity Karlovy, zejména na mezinárodním Centru Viléma Mathesia.

"Těžko hledat slova v tomto slavnostním okamžiku," zahájil děkovný projev v češtině prof. Leech a anglicky dodal, že stejný problém má i v angličtině. Celé znění projevu prof. Leeche bude zveřejněno v nejbližších dnech.

Děkan FSV PhDr. Jakub Končelík představil významného italského ekonoma a jeho spolupráci s pražskými kolegy. Ve své děkovné řeči prof. Stefano Zamagni upozornil, že ekonomie se vydala špatným směrem a namísto vědy se z ní stala technika.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.