Pamětní medaili Univerzity Karlovy obdrželi profesoři Mazánek a Mareš

Zlaté pamětní medaile Univerzity Karlovy převzali z rukou rektora profesora Václava Hampla profesoři Jiří Mazánek a Jiří Mareš. Slavnostní udílení proběhlo na zasedání Vědecké rady UK ve čtvrtek 30. května v prostorách Karolina.

U příležitosti životního jubilea získal nejvyšší univerzitní ocenění prof. MUDr. Jiří Mazánek, DrSc., jehož práce a vědecká činnost jsou uznávány nejen u nás, ale i v zahraničí a jenž patří mezi významné osobnosti univerzity, které jak svým působením v oblasti vědecké, tak i pedagogické přispívají k jejímu rozvoji a dobrému jménu.

Pamětní medaili Univerzity Karlovy v Praze obdržel za zásluhy v oborech pedagogiky, psychologie a medicíny společně s profesorem Mazánkem i profesor Jiří Mareš. Prof. PhDr. Jiří Mareš, CSc., zástupce vedoucího Ústavu sociálního lékařství na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové, má více než 200 citačních ohlasů ve Web of Science. Své odborné zájmy dělí mezi pedagogiku, psychologii a medicínu.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.