Ohlédnutí za Andy Warholem české arabistiky

Arabista světového formátu, profesor Rudolf Veselý dělal čest svému jménu. Dlouholetý pedagog FF UK a báječný vypravěč kolem sebe šířil dobrou náladu a optimismus. Minulý čas je bohužel na místě – zemřel 8. února 2020 ve věku nedožitých 89 let.

Pokračování

Autor: Blahoslav Hruška, 13. února 2020


Makroekolog: Tlak lidí na využívání zdrojů se stupňuje

Za hlavní důvod úbytku biodiverzity na Zemi může podle Davida Storcha moderní zemědělství a lesnictví. "Tlak lidské populace na využívání zdrojů se navíc stupňuje,“ říká profesor katedry ekologie Přírodovědecké fakulty UK a Centra pro teoretická studia.

Pokračování

Autor: Martin Rychlík, 10. února 2020Stačí kousek odvahy a ostatní vám pomohou, říká neslyšící studentka UK

Kateřina Holubová pracuje jako ergoterapeutka s pacienty po prodělaném poškození mozku, sama přitom od narození neslyší. Studentka filozofické fakulty Univerzity Karlovy však tvrdí, že vyřešit se dá všechno a že každý má právo jít si za svým snem.

Pokračování

Autor: Jana Rydlová, 6. února 2020


Spin-off pomůže studentům, říkají zakladatelé a vývojáři Charles Games

Historii projektu, ze kterého vzešla společnost Charles Games, a plány do budoucna prozradili hlavní programátor a jednatel Charles Games s.r.o. Mgr. Jakub Gemrot, Ph.D. a designér a vývojář her společnosti Mgr. Lukáš Kolek. Ti mimochodem stáli také za veleúspěšnou hrou Attentat 1942.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, 29. ledna 2020Absolventi Matfyzu vytvořili aplikaci pro nevidomé diabetiky

Programátoři Josef Ondřej, Martin Čochner a Miroslav Vodolán v rámci soutěže Smart Health Hackathon během 48 hodin vyvinuli aplikaci GlucoScan, jež umožňuje nevidomým diabetikům s pomocí mobilního telefonu odečíst hladinu cukru a trend glykémie, a následně je sdílet například s lékařem.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 23. ledna 2020


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

6. února 2020Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.