Jak to bylo v listopadu 89: O bití na Národní třídě, milicionářích, a děsivých psovodech

Při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce jsme vyzpovídali aktéry tehdejších revolučních událostí, kteří jsou spjati s Univerzitou Karlovou. Tentokrát vypráví o brutálním zákroku proti studentům na Národní třídě.

Pokračování

Autor: Jan Konvalinka, Ondřej Hrušák, Jan Černý, 15. listopadu 2019


Jan Sokol: Už jsme se naučili zacházet se svobodou

Filozofické přednášky profesora Jana Sokola patřily na půdě Univerzity Karlovy vždy k těm nejvyhledávanějším a on sám je s akademickým prostředím spjat desítky let. Citlivě vnímal i proměnu univerzity a celé české společnosti po listopadových událostech v roce 1989.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, 14. listopadu 2019Jak to bylo v listopadu 89: O cestě za svobodou z Říma a českém studentovi v Košicích

Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce jsme vyzpovídali aktéry tehdejších revolučních událostí, kteří jsou spjati s Univerzitou Karlovou. jejich vzpomínky už vyšly v tištěném speciálu časopisu Forum, nyní je předkládáme v nezkrácené verzi i zde.

Pokračování

Autor: Jan Kotas, David Storch, 13. listopadu 2019


Expremiéři zahájili debatou se studenty Svobodný Listopad

Hned tři bývalí premiéři české vlády přijali pozvání k debatě se studenty na půdě Univerzity Karlovy. Na úvod projektu UK Svobodný Listopad dorazili do Vlasteneckého sálu Karolina Vladimír Špidla, Jiří Paroubek, a Petr Nečas.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, 13. listopadu 2019Vzpomínka na válečné veterány se dotýká i historie UK

Datum 11. listopadu se každoročně připomíná jako Den válečných veteránů. A stranou nemůže zůstat ani Univerzita Karlova, válečné konflikty zachvacující v minulosti střední Evropu totiž nemohly zůstat bez vlivu na nejstarší vysoké učení v této zeměpisné oblasti.

Pokračování

Autor: Marek Ďurčanský, 11. listopadu 2019


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

4. listopadu 2019Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.