Univerzita Karlova si připomněla události 17. listopadu

Univerzita Karlova připomíná 30. výročí 17. listopadu 1989 řadu výjimečných akcí. Prostřednictvím tohoto souhrnného článku je můžete sledovat v podrobné reportáži.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, redakce, 17. listopadu 2019


Jak to bylo v listopadu 89: O hlídání Václava Havla nebo setkání s princeznou Dianou

Při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce jsme vyzpovídali aktéry tehdejších revolučních událostí, kteří jsou spjati s Univerzitou Karlovou. Tentokrát třeba o tom, jak bylo potřeba se starat o bezpečnost Václava Havla.

Pokračování

Autor: Jan Nevrkla, Cyril Höschl, 16. listopadu 2019Šimon Pánek: Havel se nám do demonstrace 17. listopadu nechtěl plést

Pořádal nejznámější protest proti komunistické diktatuře v Československu, paradoxně se jej však nezúčastnil, protože byl na brigádě na Šumavě. „Nenapadlo mě, že to bude naše první a poslední akce,“ vzpomíná na hektické revoluční dny tehdejší studentský vůdce Šimon Pánek.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 13. listopadu 2019


Nechceme děti nutit volit mezi sportem a studiem

Úspěšní sportovci a absolventi FTVS UK Tomáš a David Svobodovi stojí před největší výzvou svého života. Zkušenosti z vrcholového sportu...

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 25. října 2019Jan Sokol: Už jsme se naučili zacházet se svobodou

Filozofické přednášky profesora Jana Sokola patřily na půdě Univerzity Karlovy vždy k těm nejvyhledávanějším a on sám je s akademickým prostředím spjat desítky let. Citlivě vnímal i proměnu univerzity a celé české společnosti po listopadových událostech v roce 1989.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, 14. listopadu 2019


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

4. listopadu 2019Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.