Studenti, nebojte se pracovat. Univerzita vás podpoří

Pracovat při studiu je dnes celkem běžná věc. Jak ale získat zajímavé místo v rámci svého oboru? Ideální je využít nabídky stáží, brigád či částečných pracovních úvazků, které aktivně zprostředkovává řada fakult Univerzity Karlovy. Je to výhodné pro všechny strany.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 24. července 2019


Bářina rusínská vyšívanka

Prázdniny před závěrečným ročníkem na vysoké – to je pro spoustu studentů na dlouhou dobu poslední šance procestovat kus světa a poznat exotické země. Bára Zavadilová měla před sebou pátý ročník studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, když se rozhodla užít si poslední dlouhé prázdniny na cestách.

Pokračování

Autor: Jana Rydlová, 26. července 2019Padesát let po přistání na Měsíci: je na řadě Mars?

„Cestu na Měsíc jsme si zvolili ne proto, že je jednoduchá, ale právě proto, že je složitá,“ řekl John F. Kennedy, prezident USA ve své slavné „měsíční řeči“, kterou pronesl na Riceově stadionu v Houstonu 12. září 1962.

Pokračování

Autor: Jan Velinger, 19. července 2019


Radek Pileček není žádný suchar, má IQ „jen“ 160+

Je studentem geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a patří k výjimečně inteligentním lidem. Radek Pileček. Jeho IQ dosahuje více než 160, ovšem veřejnost jej zaznamenala spíše jako „toho, který zpochybnil výsledky voleb“ a „toho, který byl druhý v soutěži Nejchytřejší Čech“.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 19. července 2019Umělá inteligence a budoucnost žurnalistiky

Téma umělé inteligence je jedním z fenoménů současnosti. Proniká do většiny oblastí lidské činnosti a nevyhnula se ani žurnalistice. Jak vypadá současné zapojení umělé inteligence v redakcích? Nahradí robotičtí novináři své lidské kolegy?

Pokračování

Autor: Jakub Říman, 17. července 2019


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

15. března 2019Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.