DAAD s UK přibližují akademikům německý výzkum

Německá akademická výměnná služba (DAAD) vznikla již v roce 1925 a jejím cílem je podpora studentských a vědeckých výzkumných pobytů. Slavnost 10. září připomněla dvacetileté výročí fungování pobočky DAAD v Praze a její spolupráci s Univerzitou Karlovou.

Pokračování

Autor: Jaromír Soukup, 22. září 2020


Neslyšící Lenka Bosáková si plní svůj životní sen

Verdikt, že má problém se sluchem, oznámili lékaři rodičům Lenky Bosákové až ve dvou letech. Dnes je studentkou 3. lékařské fakulty UK, být lékařkou si přála od mala...

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 21. září 2020Průměrné teploty vytrvale rostou, a v poslední době příliš rychle

Vědec a pedagog Jaromír Antoch z MFF UK analyzoval spolu s kolegyní z Fakulty stavební ČVUT Danielou Jaruškovou veškeré doposud naměřené hodnoty teplot z pražského Klementina. A mimo jiné prokázali, že v posledních zhruba třiceti letech vzrůstá průměrná roční teplota výrazně rychleji.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 18. září 2020


V karate rostete fyzicky i osobnostně, říká medička Kašparová

Anna Kašparová zvládá vedle náročného studia medicíny na Lékařské fakultě v Hradci Králové UK také karate na špičkové úrovni. „Ale za výhrami se neženu. Důležitý je pro mě pocit ze zápasu a vědomí, že jsem zúročila dlouhodobou přípravu,“ popisuje.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 16. září 2020Jak Lukáš Laibl s týmem k ordovickému členovci přišel

Časopis Geological Magazine přinesl v květnu 2020 informace o výzkumu mezinárodního vědeckého týmu, jemuž se podařilo popsat nový druh živočicha pocházejícího ze 480 milionů let starých hornin marockého Antiatlasu. Byl v něm i „náš“ Lukáš Laibl...

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 14. září 2020


Nový obor vychová experty na strategickou komunikaci

Zájemci mají příležitost studovat nový a atraktivní obor. Na Fakultě sociálních věd UK zahajuje magisterský program Strategická komunikace, který přibude jako další možnost na tamním institutu k žurnalistice a mediálním studiím. Garantkou je docentka Denisa Hejlová.

Pokračování

Autor: Martin Rychlík, 10. září 2020Kmoch: Naše metoda celé testování zjednoduší a zrychlí

Profesor Stanislav Kmoch se již třicet let věnuje výzkumu vzácných onemocnění. V současné koronavirové pandemii poznatky z jeho laboratoře výrazným způsobem přispěly k vývoji nového postupu pro diagnostiku covid-19 a další virová onemocnění.

Pokračování

Autor: Pavla Hubálková, 10. září 2020


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

5. června 2020Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.