Stačí kousek odvahy a ostatní vám pomohou, říká neslyšící studentka UK

Kateřina Holubová pracuje jako ergoterapeutka s pacienty po prodělaném poškození mozku, sama přitom od narození neslyší. Studentka filozofické fakulty Univerzity Karlovy však tvrdí, že vyřešit se dá všechno a že každý má právo jít si za svým snem.

Pokračování

Autor: Jana Rydlová, 6. února 2020


Spin-off pomůže studentům, říkají zakladatelé a vývojáři Charles Games

Historii projektu, ze kterého vzešla společnost Charles Games, a plány do budoucna prozradili hlavní programátor a jednatel Charles Games s.r.o. Mgr. Jakub Gemrot, Ph.D. a designér a vývojář her společnosti Mgr. Lukáš Kolek. Ti mimochodem stáli také za veleúspěšnou hrou Attentat 1942.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, 29. ledna 2020Tomáš Halík mimořádným profesorem Boston College

Americká jezuitská univerzita Boston College každý rok rozšiřuje své řady o významného zahraničního teologa. Ten má za úkol představit studentům i veřejnosti největší teologické výzvy svého kontinentu. Bostonskou Duffy Chair in Global Christianity letos obsadí Tomáš Halík z Filozofické fakulty UK.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 25. ledna 2020


Absolventi Matfyzu vytvořili aplikaci pro nevidomé diabetiky

Programátoři Josef Ondřej, Martin Čochner a Miroslav Vodolán v rámci soutěže Smart Health Hackathon během 48 hodin vyvinuli aplikaci GlucoScan, jež umožňuje nevidomým diabetikům s pomocí mobilního telefonu odečíst hladinu cukru a trend glykémie, a následně je sdílet například s lékařem.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 23. ledna 2020Animal Studies: nový obor s velkým přesahem

Obliba domácích mazlíčků nikdy nebyla vyšší než dnes. K utrpení zvířat, která označujeme jako jedlá, zůstáváme však zcela neteční. Vyvinuli jsme si dokonce obranné mechanismy, kterými si tento paradox sami před sebou obhajujeme. Nejen jimi se zabývá nový obor Animal Studies.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 22. ledna 2020


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

6. února 2020Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.