Nový obor vychová experty na strategickou komunikaci

Zájemci mají příležitost studovat nový a atraktivní obor. Na Fakultě sociálních věd UK zahajuje magisterský program Strategická komunikace, který přibude jako další možnost na tamním institutu k žurnalistice a mediálním studiím. Garantkou je docentka Denisa Hejlová.

Pokračování

Autor: Martin Rychlík, 10. září 2020


Kmoch: Naše metoda celé testování zjednoduší a zrychlí

Profesor Stanislav Kmoch se již třicet let věnuje výzkumu vzácných onemocnění. V současné koronavirové pandemii poznatky z jeho laboratoře výrazným způsobem přispěly k vývoji nového postupu pro diagnostiku covid-19 a další virová onemocnění.

Pokračování

Autor: Pavla Hubálková, 10. září 2020Náboženskou pouť nemusíte odchodit, Vojtěch Razima za modlitbou i běhá

Když se řekne náboženská pouť, vybaví si většina z nás unavené poutníky s batohem kráčející krajinou od jednoho kostela k dalšímu. Student KTF UK Vojtěch Razima sám několik takových poutí absolvoval, s kamarádem však navíc vymysleli i svoji variantu, jak se dostat na posvátná místa – doběhnout tam.

Pokračování

Autor: Jiří Novák, 9. září 2020


V Česku se vyrábí Remdesivir pro výzkumné účely, jako první ho využívá BIOCEV

Středočeská firma Santiago chemikálie vyrábí pro výzkumné účely Remdesivir a další čtyři potenciální léčiva proti onemocnění covid-19. Tyto látky pomohou vědcům při výzkumech a hledání dalších léčiv. Jako první v ČR tuto sadu látek s názvem AVIROMIX získal darem BIOCEV.

Pokračování

Autor: Pavla Hubálková, 7. září 2020Petr Stránský bere vzpírání i jako přípravu na práci lékaře

Podávat výkony pod určitým tlakem, a to jak na akademické půdě nebo na vzpěračském prkně, bere Petr Stránský částečně jako přípravu na svoji budoucí profesi.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 4. září 2020


Táhneme za jeden provaz. To v povinných předmětech nezažijete

Jana Bezoušková vede taneční skupinu složenou ze studentů FAF a LF v Hradci Králové UK. Mezi jejich největší úspěchy patří 1. místo z mistrovství ČR Czech Dance Organization 2019 s choreografií „Ledové království“.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 2. září 2020Ministr Egypta představil v Praze objevy minulosti a budoucí vize

Vlastenecký sál Univerzity Karlovy v pondělí 31. srpna hostil přednášku prof. Khaled El-Enany, ministra turismu a památek v Egyptě, který včera v Národním muzeu slavnostně otevřel unikátní výstavu Sluneční králové.

Pokračování

Autor: Pavla Hubálková, 31. srpna 2020


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

5. června 2020Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.