Curlerka Alžběta Baudyšová ukládá medaile do krabice

Český ženský tým curlerek zažívá úspěšné časy, patří mu desáté místo ve světových tabulkách. Vloni dokonce obsadil šestou příčku na světovém šampionátu. O tom, že o „ledovém“ sportu se dá hovořit se zápalem a horkým srdcem, mě přesvědčila Alžběta Baudyšová...

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 9. srpna 2019


Nejhorší je, když vám pod vodou kape za krk

Dva potápěči – David Vondrášek, pedagog Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, a jeho kolega Václav Gabriel – překonali dosavadní český rekord v době strávené pod vodou. Ponořili se do ní ve speciální několika-podlažní kabině, tak zvaném kesonu, a na hladinu se vrátili o týden později.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 28. července 2019Studenti, nebojte se pracovat. Univerzita vás podpoří

Pracovat při studiu je dnes celkem běžná věc. Jak ale získat zajímavé místo v rámci svého oboru? Ideální je využít nabídky stáží, brigád či částečných pracovních úvazků, které aktivně zprostředkovává řada fakult Univerzity Karlovy. Je to výhodné pro všechny strany.

Pokračování

Autor: Jitka Jiřičková, 24. července 2019


Bářina rusínská vyšívanka

Prázdniny před závěrečným ročníkem na vysoké – to je pro spoustu studentů na dlouhou dobu poslední šance procestovat kus světa a poznat exotické země. Bára Zavadilová měla před sebou pátý ročník studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, když se rozhodla užít si poslední dlouhé prázdniny na cestách.

Pokračování

Autor: Jana Rydlová, 26. července 2019Padesát let po přistání na Měsíci: je na řadě Mars?

„Cestu na Měsíc jsme si zvolili ne proto, že je jednoduchá, ale právě proto, že je složitá,“ řekl John F. Kennedy, prezident USA ve své slavné „měsíční řeči“, kterou pronesl na Riceově stadionu v Houstonu 12. září 1962.

Pokračování

Autor: Jan Velinger, 19. července 2019


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování

15. března 2019Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.