Lucie Davídková: raft, Ježíš a marmeláda

Raftingu se věnuje od dvanácti let. Se svým ženským týmem sjíždí evropské i světové divoké řeky, v květnu se díky mistrovství Evropy podívala do Gruzie, v srpnu se účastnila světového poháru v provincii Kuej-lin v Číně. Jakmile Lucie Davídková z Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy prozradí účastníkům závodu, co dělá, když není na vodě, je z toho pozdvižení. Jádrem jejího výzkumu je totiž historická postava Ježíše Krista a úloha, kterou sehrála paměť při vytváření evangelijních narativů.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 23. ledna 2018


Na halovém šampionátu zazářila atletka UK. Přivezla si dvě zlata

Více než sto padesát vysokoškoláků změřilo své síly na akademickém mistrovství ČR v halové atletice. V pondělí 8. ledna ho v přetlakové hale na pražském Strahově uspořádala už tradičně Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu. V závodech se dařilo i studentům UK.

Pokračování

Autor: Aleš Kaplan; red., 11. ledna 2018


Malíř Vanderlaun: Krajinu vnímám jako abstraktní portrét člověka

Hned po maturitě odjel na rok na zkušenou do světa. Tento mimořádný životní zážitek ho obrátil k malířství jako prostředku vlastního vyjádření. Vrátil se jako začínající výtvarník a svůj zájem začal rozvíjet také na Katolické teologické fakultě UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 2. ledna 2018


Anketa: Co se vám podařilo a co považujete za svůj největší studijní úspěch?

Konec roku s sebou přináší pocit nutnosti zhodnotit uplynulé období. Rok 2017 určitě nebude výjimkou.  Ptali jsme se napříč fakultami Univerzity Karlovy…

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 30. prosince 2017


Studenti 3. lékařské fakulty pořídí ze sbírky kostní vrtačku

V Syllabově posluchárně se 13. prosince vzpomínalo na tvrdou realitu lékařské praxe v Keni. Ale hosté se zde sešli především kvůli sbírce, která podruhé doprovázela charitativní běh.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 18. prosince 2017


Studenti z 3. lékařské fakulty UK vybrali peníze pro nemocnici v Keni!

Za 62 491 Kč získaných při 2. ročníku charitativního běhu Vinohradská Trojka, pořádaného spolkem studentů 3. lékařské fakulty UK TRIMED, budou nakoupeny přístroje pro nemocnici Itibo v Keni.

Pokračování

Autor: TRIMED, 8. prosince 2017


Tým UK je neporazitelný. V evropské hokejové lize si připisuje další body za vítězství

Do posledního domácího utkání v základní části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) nastoupili hráči Univerzity Karlovy proti týmu Paneuropa Kings z Bratislavy. Na zimním stadionu ve Slaném byl 28. listopadu k vidění svižný hokej, který musel lahodit oku každého fanouška.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 6. prosince 2017


Vnímejte své pocity, scházejte se s přáteli a spěte!

Aktivitu a nadšení, které zákonitě stojí u vzniku všeho nového, doprovází v případě České asociace studentů adiktologie besedy se známými osobnostmi a zajímavé přednášky. Naposledy se posluchačům adiktologie podařilo „ulovit“ MUDr. Karla Nešpora, CSc.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 5. prosince 2017
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.