UK chce vzdělávat i prostřednictvím PC her, pomůže Charles Games

Když v roce 2017 vznikla počítačová hra Attentat 1942, sbírala uznání po celém světě. Možnost vzdělávat širokou veřejnost prostřednictvím populárních počítačových her chce Univerzita Karlova využít i do budoucna. Pomoci s tím má nově i první spin-off - Charles Games s.r.o.

Pokračování

Jiří Novák, 28. ledna 2020


Absolventi Matfyzu vytvořili aplikaci pro nevidomé diabetiky

Programátoři Josef Ondřej, Martin Čochner a Miroslav Vodolán v rámci soutěže Smart Health Hackathon během 48 hodin vyvinuli aplikaci GlucoScan, jež umožňuje nevidomým diabetikům s pomocí mobilního telefonu odečíst hladinu cukru a trend glykémie, a následně je sdílet například s lékařem.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 23. ledna 2020


Dobrovolnictví přináší do zdravotnictví lidskost

Být hospitalizovaným pacientem i jen na pár dní znamená denně absolvovat zhruba dvě hodiny procedur. Zbývající čas ležíte na lůžku, hlavou se vám honí různé myšlenky…

Pokračování

Marcela Uhlíková, 7. ledna 2020


Chci učit, ale nevím, jestli za rok ještě uvidím

Štve ho, že se jeho vrstevníci nezajímají o politiku, a chtěl by to změnit. Možná se stane učitelem, má to ale jeden háček. Před pár lety začal postupně ztrácet zrak a dnes vidí jen částečně.

Pokračování

Jana Rydlová, 21. prosince 2019


Svět larpingu: Umělecká forma i akční zábava

V Letenském parku občas můžete pozorovat skupinky lidí oblečených ve zvláštní zbroji, kteří bojují s jiným futuristicky vyhlížejícím gangem. Jedná se o jeden z formátů zábavy jménem LARP (live action role play).

Pokračování

Jan Velinger, 12. prosince 2019


Jak se studuje v Madridu

Čerstvou absolventku magisterského studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy Terezu Vohralíkovou to vždycky táhlo na jih. Dlouhodobý zájem ji nakonec nasměroval do Španělska, kde psala svou diplomovou práci o sociálním cirkusu. V rámci programu Erasmus strávila zimní semestr na Universidad Complutense v Madridu, a to na Fakultě politologie a sociologie.

Pokračování

Jana Rydlová, 13. listopadu 2019


Jak se studuje medicína v Homburgu

Daniel Eliáš se touto dobou připravuje na závěrečné státnice na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Po čtvrtém ročníku odjel v rámci programu Erasmus studovat medicínu do Homburgu, německého města v Sársku nedaleko hranic s Francií.

Pokračování

Jana Rydlová, 29. října 2019


Tomáš Malimánek se pro bungee jumping narodil

Kdyby to měla být pohádka, začínala by třeba: Jednou se jeden pán vydal na zkušenou do světa. Hodlal najít novou obživu, nový druh podnikání...

Pokračování

Marcela Uhlíková, 25. října 2019


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.