Na festival s lidmi bez domova

Už jste spali v mrazu na lavičce v parku? Říkáte si, že tohle se vás netýká a na ulici nikdy neskončíte? Přijďte si na studentský festival Fakulty humanitních studií UK popovídat s těmi, kdo si také mysleli, že mají svůj život pod kontrolou. Navíc si poslechnete zajímavou muziku a podpoříte dobrou věc.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 16. dubna 2018


9 instagramových účtů Univerzity Karlovy, které vás nesmí minout

Zkouškové je ještě daleko, a tak jsme vybrali pár pokladů na Instagramu, které zkvalitní jakoukoli prokrastinaci.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 11. dubna 2018


Cenu za prezentaci UK získali organizátoři Noci fakulty a muzea NaFilM

Univerzita Karlova si včera připomněla výročí 670 let od svého založení. Při příležitosti oslav předal rektor UK profesor Tomáš Zima dvěma skupinám studentů Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy.

Pokračování

Autor: Red., 6. dubna 2018


Hokejisté UK pokračují ve vítězné jízdě a míří do semifinále evropské ligy

Za pátým vítězstvím v řadě v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) si sebejistě jdou hráči Univerzity Karlovy. Ve čtvrtfinálových utkáních dvakrát po sobě porazili v prodloužení tým Engineers Prague a postoupili do semifinále turnaje. V polovině května se v něm střetnou se slovenským týmem Univerzity Mateja Bela z Banské Bystrice.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová; Josef Vošahlík, 23. března 2018


Ester Bartl připravuje další kvíz a sní o životě ve Francii

Memorix Anatomy QUIZ je mobilní vzdělávací aplikace vycházející z úspěšné knihy Memorix Anatomy. Kdo ji má, má šanci zvládnout nástrahy anatomie.U jejího zrodu stála studentka tehdy prvního a nyní pátého ročníku všeobecného lékařství na 2. lékařské fakultě UK Ester Bartl.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 21. března 2018


Míra podivnosti: časopis Ink

Marek, Martin, Sára, Tereza a Jakub. Studují žurnalistiku, scenáristiku, dramaturgii a matfyz. Spojuje je záliba v psaní. Píšou hodně, rádi, hezky nebo smutně, hořce i vesele a hlavně s chutí. Jsou úplně jiní, ale taky trochu stejní, a tak někdy píšou spolu. Seznamte se s redakcí časopisu Ink.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 20. března 2018


I právník se může dostat na olympiádu: Pinkl jsem si s bronzovou Erbanovou

Do zákulisí olympijských her se člověk nemusí dostat jen jako sportovec nebo trenér. Jan Exner strávil měsíc pod pěti kruhy v Jižní Koreji jako právník a člen českého olympijského týmu. Jeho příběh ukazuje, jak důležité je rozmyslet si už během studia, čemu se chce člověk skutečně věnovat. Jen pak se sen může proměnit ve skutečnost.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 16. března 2018


Evropská hokejová liga: první vítězství nad inženýry je doma, teď ještě dvakrát

Hokejový výběr Univerzity Karlovy potvrdil, že v Praze těžko hledá přemožitele. V posledním kole nadstavbové části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil tým Engineers Prague 9:7.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; Helena Zdráhalová, 14. března 2018
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.