Od nápadu k vlastní firmě

Před pár lety zjistila tehdejší studentku medicíny na Univerzitě Karlově Hana Fořtová, že už ji nebaví nakupovat ovoce a zeleninu v plastových sáčcích na jedno použití a poohlížela se po ekologičtější variantě. Na trhu nic podobného nebylo, a tak vznikl frusack – praktický kompostovatelný sáček na opakované použití. Stejnojmenný start-up založila Hana se svou kamarádkou, medičkou Terezou Dvořákovou.

Pokračování

Jana Rydlová, 18. září 2019


Od atentátu ke svobodě

Hra Attentat 1942 získala krátce po uvedení na trh několik prestižních cen včetně nominace na „herního Oscara“ za nejlepší příběh na festivalu IGF v San Franciscu. Realizační tým složený z designérů z Filozofické fakulty UK, programátorů z Matematicko-fyzikální fakulty UK a historiků z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR nyní pracuje na jejím pokračování. Bude se jmenovat Svoboda 1945 a tvůrci v ní chtějí hráče přenést do doby krátce po druhé světové válce.

Pokračování

Jana Rydlová, 9. září 2019


Děti tráví u obrazovek stále víc času. Není to ale jejich vina

Vztah dětí k moderním technologiím hodně vypovídá o nás dospělých. Proč jsme jim je nabídli, zda korigujeme jejich obsah, jak často jsme sami online? Michaela Slussareff z Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy založila spolu s kolegyní Zdeňkou Černou projekt Hrajeme si chytře.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 6. září 2019


Úspěšný vědec musí být i trochu umělec

Jiří Kratochvíl sbírá již od dětství jedno ocenění za druhým. Začal fyzikálními olympiádami a nyní sklízí uznání jako doktorand na katedře makromolekulární fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy za výzkumy v oblasti nanotechnologií. O své práci hovoří s nadšením a klidně vše třikrát zopakuje, aby mu posluchači co nejlépe rozuměli a dobře si ho pamatovali. Také proto chodí na důležitá setkání v barevném saku.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 3. září 2019


Jak se studuje biologie ve Vídni

Sandra Žáčková, posluchačka biologie na Přírodovědecké fakultě UK, strávila první semestr navazujícího magisterského studia ve Vídni, kam vyjela v rámci programu Erasmus. O své dojmy a zkušenosti se podělila se čtenáři iFora.

Pokračování

Sandra Žáčková, Jana Rydlová, 31. srpna 2019


Týden plný dětských her a dobrodružství v centru Prahy

Již třetím rokem připravuje Rizan Badalli pod záštitou Pedagogické fakulty UK letní příměst-ské tábory pro děti ve věku šest až deset let. Každé ráno je rodiče odvedou do budovy fakulty...

Pokračování

Jitka Jiřičková, 27. srpna 2019


Kurátoři v roli umělců

Dopisy od kamarádky, kolečkové brusle po mamince nebo lampička vytvořená z dětské panenky. Studenti dějin umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy vystavili v Topičově salonu předměty pro ně osobně velmi cenné, věci zbytečné i ty, které postupně změnily svou funkci. Konceptuální výstavní projekt Věci vznikl v rámci semináře Crashtest, který má studenty prakticky připravit na roli kurátora v současném uměleckém provozu.

Pokračování

Jana Rydlová, 26. srpna 2019


Hrajeme stejně pro tři lidi jako pro tři tisíce

Hlavní kolonádou v Mariánských Lázních se nese hluboký hlas dopro-vázený zvukem mnoha nástrojů. DiJazzTiva – studentská kapela z Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové...

Pokračování

Jitka Jiřičková, 21. srpna 2019


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.