Sto let Evangelické teologické fakulty

V letošním roce uplynulo od vzniku Evangelické teologické fakulty přesně 100 let. Připomeňme si ty nejvýznamnější okamžiky, které fakultu v posledním století provázely.

Pokračování

Kamila Kohoutová, 7. listopadu 2019


Jak se studuje medicína v Homburgu

Daniel Eliáš se touto dobou připravuje na závěrečné státnice na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Po čtvrtém ročníku odjel v rámci programu Erasmus studovat medicínu do Homburgu, německého města v Sársku nedaleko hranic s Francií.

Pokračování

Jana Rydlová, 29. října 2019


Státní vyznamenání převzaly čtyři osobnosti Univerzity Karlovy

U příležitosti řádového dne 28. října ocenil prezident republiky celkem 42 významných českých i zahraničních osobností. Medaili za zásluhy získali i porodník Antonín Doležal (nyní FTVS), profesorka lékařské etiky Helena Haškovcová (FHS), oftalmolog Jaroslav Madunický (1. LF) a onkolog Luboš Petruželka (1. LF).

Pokračování

Lucie Kettnerová, 28. října 2019


Nechceme děti nutit volit mezi sportem a studiem

Úspěšní sportovci a absolventi FTVS UK Tomáš a David Svobodovi stojí před největší výzvou svého života. Zkušenosti z vrcholového sportu, výuky a trénování mládeže by rádi zúročili v projektu Kalokagathia Aliance. Pod tímto názvem už funguje jejich sportovní tým a teď k němu plánují založit také vlastní soukromou sportovní školu.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 25. října 2019


Otevřený přístup: požehnání nebo prokletí?

Open Access neboli otevřený přístup je publikační model usilující o zajištění okamžitého a bezplatného online přístupu k vědeckým výsledkům.

Pokračování

Denis Škopan, Kamila Kohoutová, 21. října 2019


Jak se studuje ve Vierumäki

Kateřina Smutná studuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK obor aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami a fyzioterapii na ČVUT.

Pokračování

Jana Rydlová, 18. října 2019


Lidé z Lemniskáty na návštěvě v Karolinu

Již dva roky běží spolupráce mezi Univerzi-tou Karlovou a obecně prospěšnou společností Lemniskáta. To díky ní najdeme v nabídce dárko-vých předmětů univerzity notesy s unikátním designem...

Pokračování

Marcela Uhlíková, 15. října 2019


Nabídka elektronických knih Vydavatelství FF UK rozšířena

Knižní produkce Filozo-fické fakulty UK již tradičně pokrývá široké spektrum humanitních věd. Mnohé z jejích publikací jsou nově k dispozici také v online podobě.

Pokračování

FF UK, kam, 15. října 2019


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.