Fakulta tělesné výchovy a sportu slaví šedesátiny

Jedna z nejmladších fakult Univerzity Karlovy, Fakulta tělesné výchovy a sportu, oslaví letos šedesát let od svého přijetí do svazku pražské univerzity. Hodí se proto připomenout historii vysokoškolského vzdělávání v oborech, které blíže či vzdáleněji souvisejí se sportem. Průvodcem nám bude prof. PhDr. Marek Waic, Csc., vedoucí katedry základů kinantropologie a humanitních věd na FTVS.

Pokračování

Jana Rydlová, 25. června 2019


Zvednout se z gauče a jít rovnou na Ironmana je pitomost

Začínal jako orientační běžec, pak mu učaroval triatlon. Dnes je Petr Soukup jedním z nejúspěšnějších českých reprezentantů v dálkovém triatlonu. Třikrát absolvoval i nejprestižnější ironmanský závod na Havaji. Absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu UK kromě toho trénuje další sportovce a pomáhá jim jako fyzioterapeut.

Pokračování

Jana Rydlová, 21. června 2019


Po státnicích přicházíte o status studenta UK. Co se změní?

Představte si to. Je červen. Úspěšně jste zvládli všechny státní závěrečné zkoušky, obhájili bakalářskou či diplomovou práci, také přijímací řízení do navazujícího magisterského či doktorandského programu máte za sebou a na studijním oddělení vaší fakulty vám řeknou, že jste právě přišli o status studenta.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 19. června 2019


Spojte učivo do pohádky. Mozek se nejlépe učí příběhy

Ať už vás čeká důležitá zkouška, anebo běžný nákup v supermarketu, rozhodně se vám budou hodit triky paměťového šampiona Marka Sýkory, který se o svoje poznatky dělí na kurzech a také v knize Lepší paměť snadno a rychle.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 17. června 2019


Přetížení způsobené myšlenkovou činností existuje!

Podle konkrétního studij-ního programu na jedno-tlivých fakultách UK se liší nejen naturel studentů, ale i problémy, s kterými při-cházejí do univerzitní Psychologické poradny...

Pokračování

Marcela Uhlíková, 12. června 2019


Knihovna nabízí věci od vrtačky po spacák. Brání tak plýtvání

Pokud plánujete vyrazit na dovolenou do kempu, ale nechce se vám kvůli jednorázové akci pořizo-vat stan, anebo jste si naopak s nadšením koupili kuchyňského robota...

Pokračování

Jitka Jiřičková, 7. června 2019


Psychotesty na internetu jsou jen zábavná intelektuální gymnastika

Snad každý člověk prošel v životě nějakým psycholo-gickým testem. Nebo ne? Lze za něj považovat sérii dvaceti otázek v časopise?

Pokračování

Jitka Jiřičková, 4. června 2019


Sucho a jak dál?

Nedostatek vody je stále naléhavějším problémem i v České republice. Tématem dalšího diskuzního večera cyklu Česko! A jak dál? se proto stalo sucho.

Pokračování

Kamila Kohoutová, 4. června 2019


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.