Učebnici pro seniory přivedli na svět lékaři z Plzně

U příležitosti zahájení konference k třicátému výročí založení Univerzity třetí věku na Lékařské fakultě UK v Plzni byla slavnostně pokřtěna učebnice s názvem Člověk ve zdraví i v nemoci. Podpora zdraví a prevence nemocí ve stáří.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 22. ledna 2018


Ministr předal v Karolinu jmenovací dekrety třinácti profesorům za UK

Jmenovací dekrety novým profesorkám a profesorům předal 22. ledna 2018 v Karolinu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Univerzita Kalova se třinácti kandidáty tak získala nejvyšší zastoupení v celkovém počtu – 52 držitelů nejvyšší vědecko-pedagogické či umělecko-pedagogické hodnosti.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 22. ledna 2018


Týden vzpomínek na Jana Palacha na Univerzitě Karlově

Sebeupálení Jana Palacha, který před 49 lety takto protestoval proti netečnosti československého lidu po okupaci spojeneckými vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968, si veřejnost každoročně připomíná v polovině ledna na mnoha místech České republiky. Jak jsme vzpomínali my na UK?

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 19. ledna 2018


Sen se stal skutečností. Fakulta sociálních věd představila nové insignie

Po dvaceti pěti letech od svého založení má Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy své vlastní insignie. Studenti skládající své imatrikulační a absolventské sliby museli až doposud přísahat na žezlo vypůjčené od Filozofické fakulty.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 19. ledna 2018


Řízek, nebo salát? Jak na správnou výživu, poradí specialisté na FTVS UK

Také jste do nového roku vkročili se seznamem předsevzetí? Jestli jedním z nich bylo i to, že se začnete zdravěji stravovat, na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK vám poradí, jak na to. Stačí se zapsat do kurzu o výživě a výživovém poradenství, určeného široké veřejnosti.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 18. ledna 2018


Petr Blažek: S Janem Palachem bych dnes debatoval o historii

Začátkem roku si připomínáme čin Jana Palacha, studenta Filozofické fakulty UK, kterým chtěl probudit veřejnost, aby se vrátila k ideálům pražského jara. Stalo se tak 16. ledna 1969 na Václavském náměstí.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 16. ledna 2018


Přírodovědecká fakulta UK chce podpořit mladé talenty. Zakládá nadační fond

Profesor Josef Michl je světově uznávaný chemik a také absolvent Přírodovědecké fakulty UK. I když žije už od šedesátého osmého roku v zahraničí, s vděčností vzpomíná na svá studia strávená na pražské univerzitě. A právě z toho důvodu se před několika lety rozhodl věnovat fakultě sto tisíc dolarů. Tento podnět vedl k založení nadačního fondu.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 15. ledna 2018


Dvojka anatomického atlasu je na světě!

Ve středu 10. ledna byl v Akademickém klubu 1. lékařské fakulty UK ve Faustově domě uveden do života Atlas anatomie člověka II, který tak po třech letech od realizace „jedničky“ skompletoval originální české vydání.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 11. ledna 2018
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.