Práci hledejte srdcem, pozor na „odvázaný“ Facebook

Pracovat rukama nebo mluvit do mikrofonu, popít kávu s profesionálním koučem a mnoho dalšího – třeba pohovor nanečisto, si mohli studenti a čerství absolventi vyzkoušet v rámci Kariérního dne na UK, který proběhl v prostorách Karolina 17. dubna.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 24. dubna 2019


Jak se studuje v Turku

Lukáš Ther je posluchačem třetího ročníku oboru Studia nových médií na Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty UK. Do finského Turku se vydal na jeden semestr studovat na dvou univerzitách. Švédská Åbo Akademi byla zaměřena spíše humanitně, finská University of Turku zase technicky.

Pokračování

Jana Rydlová, 19. dubna 2019


Univerzita čelí kyberútokům. Podvodné e-maily jsou věrohodné, varuje expert

Autorka tohoto článku jednoho dne otevřela svou soukromou elektronickou schránku a ztuhla: Rádi bychom vás informovali o nezaplacené pohledávce, kterou u vás evidujeme. Oznámení vám bude doručena ještě písemně.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 17. dubna 2019


Neodolatelné kouzlo Univerzity třetího věku

Na sobotní Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů v Karolinu přišla paní Jitka načerpat inspiraci pro další studium. Stejně jako většina studentů hledá i ona recept na rovnováhu mezi časem na učení a na koníčky.

Pokračování

Petra Köppl, 16. dubna 2019


Komenského škola hrou neznamená, že si žáci hrají

Ať už o učiteli národů kolují jakékoli mýty, jedno je jisté. Jeho podobizna zdobí medaili ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy...

Pokračování

Jitka Jiřičková, 15. dubna 2019


Univerzita Karlova ocenila čtyřicet mladých sportovců

Slavnostním večerem skončil ve čtvrtek v plzeňské Měšťanské besedě projekt Nejúspěšnější sportovec roku 2018, jehož byla Univerzita Karlova hlavním partnerem. Rektor Tomáš Zima předal spolu s prorektorkou Milenou Králíčkovou cenu v kategorii Nejúspěšnější sportovec do dvaceti let.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 5. dubna 2019


Rektorský sportovní den

Tato akce určená všem milovníkům pohybu letos připadá na 14. května a odehraje se pod záštitou katedry tělovýchovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Soutěžit se bude ve více než třiceti disciplínách. Místem konání bude opět Sportovní centrum UK v Hostivaři (SCUK Hostivař) a několik dalších přidružených sportovišť v Praze.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 5. dubna 2019


Medaile pro tři pedagožky UK

Ve čtvrtek 28. března uděloval ministr Robert Plaga nejvyšší ocenění v oblasti školství. Medaili prvního stupně získaly i Milada Švecová, Jana Uhlířová a Jana Skarlantová, jejichž pedagogické působení je či bylo spojeno s Univerzitou Karlovou.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 3. dubna 2019


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.