Univerzita Karlova získala dvě z pěti Cen ministra školství


Dvě z pěti Cen ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty v roce 2010 získali zástupci Univerzity Karlovy. Náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová dnes předala Cenu  ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy  studia  MUDr. Ondřeji Gojišovi a Mgr. Peteru Košovanovi, Ph.D.

MUDr. Ondřej Gojiš byl na návrh rektora Univerzity Karlovy v Praze prof. RNDr. Václava Hampla oceněn za mimořádné výsledky ve studiu a tvůrčí činnosti v oblasti onkologie a Mgr. Peter Košovan, Ph.D. za mimořádné výsledky ve studiu a tvůrčí činnosti v oboru makromolekulární chemie.

Ocenění ministra školství, mládeže a tělovýchovy získali rovněž Ing. Hana Druckmüllerová z Vysokého učení technického v Brně, Ing. Ondřej Uhlík, Ph.D. z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Mgr. Ondřej Zítek Masarykovy univerzity.

Cena ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu se uděluje vynikajícím studentům studia v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu za mimořádné výsledky ve studiu a ve vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí  činnosti. Cena se uděluje u příležitosti výročí 17. listopadu - Dne boje za  svobodu a demokracii.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.