Univerzita Karlova se prezentovala na veletrhu Gaudeamus


Fronty dlouhé desítky metrů před horní i dolní pokladnou areálu, zcela zaplněný přednáškový sál a výstavní stánky oblepené studenty. To byl Veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2011, který proběhl 25. a 26. ledna na pražském Výstavišti. Univerzita Karlova u toho samozřejmě nemohla chybět.

Veletrh Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech pomaturitního studia. Letos zde bylo zastoupeno rekordních 153 vystavovatelů, více než 200 fakult a přes 3 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničních školách.

Univerzita Karlova se prezentovala novým výstavním stánkem hned za vchodem do Křižíkova pavilonu.  Pro uchazeče o studium na naší alma mater zde byla připravena  univerzitní prezentace na velkoplošné obrazovce, své dotazy mohli konzultovat osobně s pověřenými zástupci UK, k dispozici bylo i nepřeberné množství informačních letáků.

Pro zájemce byl připraven krátký kvíz. Kdo správně odpověděl, mohl si odnést dárky s logem UK.

Zatímco uchazeče o studium na MFF UK nejvíce zajímaly přijímací zkoušky, respektive jejich prominutí, zájemci o obory na FF UK si teprve dělali jasno v tom, co všechno tato fakulta nabízí. Podle přítomných pracovnic z Referátu přijímacího řízení FF UK měli studenti v loňském roce zájem už o podrobnější informace ke konkrétním oborům, letos se zdálo, že se teprve rozhlížejí a chtějí základní informace třeba i k 10 oborům najednou. Daleko více je ale zajímalo, jestli během studia absolvují i nějakou praxi.

Jistou nevyhraněnost mezi maturanty ukázala i krátká anketa. I když do odevzdání přihlášek zbývá už pouhý měsíc, málokdo má zatím jasno, na které fakulty se přihlásí. „Zatím se chci přihlásit na FSV UK a Policejní akademii, na veletrhu se chci ještě podívat, jestli mě něco nezaujme,“ přiznala Petra, která letos končí studium na obchodní akademii v Praze. To gymnazistka z Kralup nad Vltavou měla alespoň jasno, že chce studovat na UK, zatím však váhá mezi právy, filozofií a FSV.

Usnadnit návštěvníkům rozhodnutí, kterou fakultu v rámci UK studovat, pomohly i dvě přednášky, na nichž zástupci vybraných institucí představili studijní programy, podmínky přijímacího řízení i možnost uplatnění absolventů škol.

(Lucie Kettnerová)Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.