Slavnostní podpis meziuniverzitní dohody s Univerzitou Konštantína Filozofa v NitřeDne 2. 2. byla slavnostně podepsána meziuniverzitní dohoda o spolupráci Univerzity Karlovy s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitře. Prodloužení dohody, jejíž platnost koncem roku 2010 vypršela, dnes stvrdili podpisy rektor UK prof. Václav Hampl a rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc..

Univerzita Karlova navázala první kontakt s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitře v březnu 2001 a již v únoru 2002 byla v Nitře podepsaná Dohoda o spolupráci, která platila do roku 2005, kdy došlo k prodloužení Dohody o vědecké, pedagogické a kulturní spolupráci na dalších 5 let. V minulém období spolupracovaly se svými partnerskými institucemi v Nitře především Filozofická a Pedagogická fakulta. V současné době projevily zájem o spolupráci další tři fakulty -  FSV, MFF a FHS.


Konkrétní oblasti spolupráce UK s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre :


PedF -  katedra matematiky a didaktiky matematiky, katedra občanské výchovy a


             filozofie, katedra IT a technické výchovy, katedra anglického jazyka a


             literatury, katedra dějin a didaktiky dějepisu, katedra školní a sociální


             pedagogiky, katedra primární pedagogiky, katedra výtvarné výchovy a


             Centrum školského managementu


FF    -   katedra andragogiky a personálního řízení


             Ústav anglického jazyka a didaktiky


             katedra teorie kultury, Ústav translatologie


MFF – v  oblasti fyziky materiálu


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.