Prioritou výstavby jsou pražské minikapusy a projekty VaVpI

Za priority výstavby označil na dnešní tiskové konferenci rektor UK prof. Václav Hampl pražské minikapusy a projekty financované z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) v Plzni a Hradci Králové a projekt BIOCEV. Biotechnologické a biomedicínské centrum (BIOCEV) připravuje univerzita ve spolupráci s Akademií věd ČR ve Vestci.

„Z mého pohledu je zásadní, že projekt BIOCEV v sobě zahrnuje možnost propojení s dalším projektem VaVpI, nejvýkonnějším laserem na světě. Na projektu ELI, který se plánuje v nedalekých Dolních Břežanech, se univerzita podílí,“ uvedl rektor UK prof. Václav Hampl.

Univerzita Karlova intenzivně pracuje na přípravě výstavby nového biomedicínského centra v Plzni, s výraznou vazbou na přeshraniční spolupráci s univerzitou v Řeznu. Projekt v Hradci Králové, kde by na cca 50 tis. m2  měl vzniknout nový kampus, je v současné době v projednávání.

Za hlavní tři pražské priority univerzity označil rektor UK prof. Václav Hampl koncentraci stávajících kapacit, vyřešení velmi složité prostorové situace zejména humanitních fakult a modernizaci vědeckého vybavení. 

Vzhledem k možnostem čerpání OP VaVpI pouze pro mimopražské subjekty, univerzita vítá pomoc Ministerstva školství, mládeže a výchovy. To pomohlo i při rozšíření výukových a vědeckých kapacit určených pro Filozofickou fakultu. Univerzita v nedávné době zakoupila dva domy v Opletalově ulici, které po částečné adaptaci mohu sloužit svému účelu.

Prioritou investičních aktivit UK v nejbližším pětiletém období je také dostavba kampusu Albertov, kde se připravuje výstavba dvou nových objektů: Biocentra a Globcentra. V centrech excelence budou působit špičkoví odborníci a soustředí se sem přístrojově náročná technika univerzity. Výzkum v centrech bude zaměřen na poznávání živých systémů pro potřeby péče o lidské zdraví, ochranu biodiverzity, pro vývoj nových biotechnologií a nejmodernějších zobrazovacích a analytických technologií a pro vývoj dalších perspektivních oborů.

UK zahájila práce na projektu přestavby objektu bývalé menzy 17. listopadu pro potřeby Fakulty humanitních studií, která trpí jedním z největších prostorových deficitů. „Přesto, že nemáme veřejné financování, financujeme přípravné práce z vlastních zdrojů, aby výstavba nebyla brzděna,“ sdělil rektor UK prof. Hampl. Univerzita Karlova se velmi aktivně zapojila do projednávání územního plánu a dosáhla přepracování původního řešení.

Tisková zpráva Aktuální témata a záměry UK

P.K.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.