Chorvatský prezident navštívil UK

Americký systém uplatnění bakalářů selhává v prostředí evropských podmínek a nenaplňuje se i původní představa, že by boloňský proces mohl zkrátit délku studia. Většina studentů chce pokračovat ve studiu a získat titul magistra. Tak vidí proměnu vysokého školství po Bologni chorvatský prezident Ivo Josipović, který včera navštívil Univerzitu Karlovu.

Zleva: manželka chorvatského prezidenta Tatjana, chorvatský prezident Ivo Josipović a rektor UK prof. Václav Hampl

Humboldtova idea univerzity není podle nejvyššího představitele Chorvatska v současnosti příliš populární. Svým postojem k Boloňskému procesu se tak chorvatský prezident přiřadil ke kritikům třístupňového vysokoškolského vzdělávání jako je profesor Vídeňské university Konrád Paul Liessmann.

Společně s rektorem UK prof. Václavem Hamplem se shodli, že vysoké školství v obou zemích potřebuje skutečné reformy. S tím, že bakalářské studium není veřejností doceněné v Chorvatsku ani v Čechách souhlasili rovněž studenti kroatistiky, kteří se včerejšího slavnostního přijetí zúčastnili.

Chorvatský prezident Ivo Josipović se zapisuje do pamětní knihy UKÚstav slavistických a východoevropských studií FF UK

Ústav byl v roce 2006 rozdělen na tři semináře Seminář východoevropských studií, Seminář středoevropských studií a Seminář jihovýchodoevropských studií. Ústav zajišťuje odbornou průpravu v lingvistice a literární vědě, ale také přednášky a semináře o širších uměleckých, historických, folkloristických, antropologických a filozofických souvislostech slavistického a východoevropského bádání.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.