Rektor UK diskutoval se studenty chebského gymnázia


Rektor UK prof. Václav Hampl přijal pozvání studentů Gymnázia Cheb a sešel se s nimi 20. dubna v konferenčních prostorách hotelu Jalta, aby odpovídal na dotazy týkající se jeho soukromí, povinností vyplývajících z rektorské funkce či stavu vysokého školství u nás i ve světě.

Chebské gymnázium organizuje setkání s významnými osobnostmi již řadu let. Středeční setkání bylo v pořadí již stodvacátéosmé.  „Od setkání s lidmi, kteří v životě dosáhli v různých oblastech společenského života úspěchů, si slibujeme, že budou motivací pro naše studenty,“ vysvětluje manažer školy a učitel dějepisu Miroslav Stulák, který organizuje setkání pro studenty už od roku 1986, a doplňuje: „Do Prahy jezdí studenti, kteří mají zájem a samozřejmě také slušné studijní výsledky.“

Celé setkání mělo formu diskuse. Rektor Václav Hampl byl téměř celou hodinu pod palbou otázek účastníků a bylo vidět, že se studenti doma důkladně připravili a na internetu vypátrali, na kterou problematiku se rektor zaměřuje v rámci své vědecké činnosti, že byl jen před pár dny zvolen členem předsednictva Evropské asociace univerzit či kolik má dětí.

A co zajímalo studenty nejvíce? Třeba to, co ho ovlivnilo při výběru vysoké školy, jaké aktivity jsou spojeny s výkonem funkce rektora nebo jaké měl pocity, když získal post v Evropské asociaci univerzit, a zda tam potkal už nějakou spřízněnou duši. Další okruh otázek logicky směřoval k problematice vysokého školství – mladí lidé chtěli poradit, jak se pozná dobrá vysoká škola, a znát názor rektora na státní maturity či zavedení školného. „Byl jsem velmi příjemně překvapen znalostmi studentů a jejich připraveností na diskusi. Pro mě osobně to bylo velmi příjemné odpoledne,“ řekl v závěru rektor UK prof. Václav Hampl.


(Lucie Kettnerová)
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.