Rektor UK diskutoval se studenty chebského gymnázia

21. dubna 2011

Rektor UK prof. Václav Hampl přijal pozvání studentů Gymnázia Cheb a sešel se s nimi 20. dubna v konferenčních prostorách hotelu Jalta, aby odpovídal na dotazy týkající se jeho soukromí, povinností vyplývajících z rektorské funkce či stavu vysokého školství u nás i ve světě.

Chebské gymnázium organizuje setkání s významnými osobnostmi již řadu let. Středeční setkání bylo v pořadí již stodvacátéosmé.  „Od setkání s lidmi, kteří v životě dosáhli v různých oblastech společenského života úspěchů, si slibujeme, že budou motivací pro naše studenty,“ vysvětluje manažer školy a učitel dějepisu Miroslav Stulák, který organizuje setkání pro studenty už od roku 1986, a doplňuje: „Do Prahy jezdí studenti, kteří mají zájem a samozřejmě také slušné studijní výsledky.“

Celé setkání mělo formu diskuse. Rektor Václav Hampl byl téměř celou hodinu pod palbou otázek účastníků a bylo vidět, že se studenti doma důkladně připravili a na internetu vypátrali, na kterou problematiku se rektor zaměřuje v rámci své vědecké činnosti, že byl jen před pár dny zvolen členem předsednictva Evropské asociace univerzit či kolik má dětí.

A co zajímalo studenty nejvíce? Třeba to, co ho ovlivnilo při výběru vysoké školy, jaké aktivity jsou spojeny s výkonem funkce rektora nebo jaké měl pocity, když získal post v Evropské asociaci univerzit, a zda tam potkal už nějakou spřízněnou duši. Další okruh otázek logicky směřoval k problematice vysokého školství – mladí lidé chtěli poradit, jak se pozná dobrá vysoká škola, a znát názor rektora na státní maturity či zavedení školného. „Byl jsem velmi příjemně překvapen znalostmi studentů a jejich připraveností na diskusi. Pro mě osobně to bylo velmi příjemné odpoledne,“ řekl v závěru rektor UK prof. Václav Hampl.


(Lucie Kettnerová)
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.