Rektor Univerzity Karlovy předal pohár pro vítěze Univerzitního maratonu

Praha, 24. května 2011 – Rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl na včerejším slavnostním galavečeru Pražského mezinárodního maratonu předal studentům z University of Szeged pohár pro vítěze Univerzitního maratonu – Běhu o pohár rektora Univerzity Karlovy.

„Sport hraje v životě naší univerzity významnou roli. Můj obdiv patří všem studentům, kteří se Univerzitního maratonu letos zúčastnili. Všem za jejich výkon i nasazení děkuji,“ řekl Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., rektor Univerzity Karlovy. Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy se uskutečnil v rámci velkého maratonského víkendu v neděli 8. května 2011. Štafetový závod vysokoškolských studentů vyhrála štafeta studentů z Maďarska, kteří si říkají “Naughty Holiday of Szeged”, na druhém místě se umístila štafeta ČVUT a třetí místo obsadil tým z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Bronzový tým „Srdcařů“, jak si studenti FTVS nazvali svou štafetu, svůj výkon okomentoval takto: „Do závodu jsme nastupovali s cílem vyhrát – jak jinak. Se třetím místem jsem však spokojeni, protože se nakonec sešla docela silná konkurence. Především jsme byli spokojeni s časem, kterého jsme dosáhli. Běželi jsme o víc než dvě minuty rychleji než jsme očekávali.“

Vítězná štafeta maďarského týmu doběhla v čase 2:35:13, druhou pozici obsadila štafeta Otevřené informatiky FEL ČVUT 2 s časem 2:46:59, za nimi – s asi minutovou ztrátou (v celkovém čase 2:48:02) – doběhl právě tým Srdcařů z FTVS UK.

Do Univerzitního maratonu se přihlašovaly čtyřčlenné týmy vysokoškolských studentů ve věku od 18 do 26 let. V Den vítězství se tak utkalo celkem 41 týmů z mnoha univerzit z celé ČR i ze zahraničí – kromě Univerzity Karlovy si pražský Univerzitní maraton zaběhli i studenti z Univerzity Palackého Olomouc, z Technické univerzity v Liberci nebo Masarykovy univerzity v Brně. Závod dokončilo celkem 38 štafet.

Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy - fotoreportáž

V případě zájmu o uvedené fotografie ze slavnostního předávání cen (v tiskové kvalitě) nás prosím kontaktujte.

Další informace k Univerzitnímu maratonu:

http://iforum.cuni.cz/IFORUM-10669.html

http://iforum.cuni.cz/IFORUM-10942.html

http://iforum.cuni.cz/IFORUM-10939.html

Za správnost:

Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.cz

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.