Univerzitní osma UK stříbrná


4. 6. 2011, autor: P.K., rubrika: i-Forum informuje

Veslaři Univerzity Karlovy obsadili v prvním ročníku závodu Univerzitních osmiveslic druhou pozici. Na kilometrové trati je těsně před cílem předjela osma ČVUT. Pro bronzovou pozici si dojela VŠE, zatímco lodi ČZU se v polovině trati přetrhla lanka ovládající kormidla a následovně ze závodu odstoupila.

Finišový souboj s napětím sledoval z tribuny i rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl společně s rektory VŠE a ČZU. Osma UK se snažila dohnat časovou ztrátu, kterou ji způsobil nájezd lodi ČZU na vesla, ale nepodařilo se. Loď Univerzity Karlovy vedla k cíli zkušená kormidelnice Sára Víchová. Tempo stříbrné osmy určoval mistr světa v lehké váze Michal Vabroušek a posádku tvořil dále Marek Doseděl, Václav Zitta, Matěj Chytil, Josef Lukš, Miroslav Holeček, Karel Mocek, Martin Hladík.

„Letošní závod univerzitních osem bylo hezké zpestření Primátorek. Když jsem si přečetl sestavy posádek, tak jsem za úspěch považoval porážku každé lodě,“ zhodnotil Marek Doseděl a dodal, že konkurence na ostatních univerzitách je velmi silná. Jeho slova potvrzuje i každoroční vyhlašování nejlepších sportovců ČVUT, kde se pravidelně umisťuje několik veslařů.

Veslaři vítězné osmy ČVUT vyjádřili přání všech vrcholových sportovců studujících na českých univerzitách, kteří nemají úlevu z povinného zápočtu z tělesné výchovy: „Bylo by fajn, kdyby nám zohlednili úspěchy i ve škole – třeba nějakým zápočtem.“

Povzbudit své kolegy přišly na Rašínovo nábřeží i desítky studentů, pro které byl po závodě připraven koncert kapely Goodfellas a Sunflower Caravan.

Marek Doseděl studuje 3. ročník Právnické fakulty a třináct let hrál závodně hokej. Veslování bylo původně součástí letní přípravy, ale v osmnácti letech zaměnil hokej za čistě akademický sport - veslování. "Na řece je nádherně a při tréninku si odpočinete od všeho," říká člen vítězné čtyřky bez kormidelníka z Akademického mistrovství ČR na dlouhé dráze 2011. Čtveřici veslařů J. Trhlík, J. Popovský, M. Doseděl a M. Chytil dovedl k dubnovému úspěchu legendární trenér Oldřich Václavík, ačkoli všichni začali s veslováním až na vysoké škole.


Marek Doseděl

Univerzitní osmaPosluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.